Польща рекордно оштрафувала одну з компаній-будівельників "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Партнер "Газпрому" отримав штраф на майже 44 млн доларів.

Антимонопольний регулятор Польщі UOKIK оштрафував компанію Engie Energy на 172 мільйони злотих (приблизно 44 мільйони доларів) через відмову у співпраці розслідування будівництва російського трубопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє польське видання BiznesAlert.

За даними ЗМІ, підставою для найбільшого в історії регулятора штрафу стало те, що компанія відмовилася співпрацювати з польським антимонопольним органом у справі про спорудження "Північного потоку-2".

"Ми попросили у компанії документи та дані щодо контрактів, укладених з "Газпромом". Компанія наполегливо безпідставно відмовлялася надавати нам запитувані документи та матеріали. Ми не знаємо, що у документах Engie. Імовірно, тому вони не хочуть їх надавати", - заявив президент UOKIK Марек Нехцял.

Окрім цього він наголосив, що розслідування триває.

Водночас зазначається, що у Польщі від 2018 року триває розгляд справи проти "Газпрому" через будівництво трубопроводу, оскільки початок робіт не було погоджено з антимонопольним органом Польщі.

Нагадаємо, "Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалося, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2". Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

12 березня Європейський парламент ухвалив новий звіт стосовно політичних стосунків між Європейським союзом та Росією, в якому закликають припинити будівництво "Північного потоку-2" та бути готовими до введення нових санкцій. У звіті наголошується, що проект "Північний потік-2" може збільшити залежність ЄС від поставок російського газу та поставити під загрозу внутрішній ринок Європи, а тому має бути припинений.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку". Процес отримання заявки в данській юрисдикції тривав від квітня 2017 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції