Перейти до змісту
Польща та Росія підпишуть меморандум щодо розслідування Смоленської трагедії

Польща та Росія підпишуть меморандум щодо розслідування Смоленської трагедії

Польща планує підписати з Росією меморандум у справі розслідування причин Смоленського катастрофи, який має сприяти покращенню співпраці слідчих обох держав у цій справі.

Польська влада планує підписати з РФ меморандум у справі розслідування причин Смоленського катастрофи, який має сприяти покращенню співпраці слідчих обох держав у цій справі.

Про це повідомив генеральний прокурор Анджей Серемет.

Він сказав, що меморандум планується підписати під час візиту російських слідчих до Польщі 14-15 жовтня, висловивши сподівання, що цей документ покращить співпрацю між сторонами.

Водночас генпрокурор заявив, що не бачить "жодної злої волі" зі сторони росіян в розслідуванні катастрофи.

За його словами, російська влада пообіцяла в найближчі тижні передати польській довгоочікувані результати розтинів жертв Смоленської катастрофи.

Серемет пояснив довгу процедуру передачі цих документів внутрішніми бюрократичними процедурами в Росії.

Він також повідомив, що найближчим часом до Польщі буде передано чергові 7 томів розслідування, яке веде російська прокуратура, а після 20 вересня вже буде готовий переклад раніше переданих 20 томів документів.

Представник прес-служби головної військової прокуратури, котра розслідує катастрофу, сказав, що російські слідчі на даний момент передали польським "практично повну" відповідь на одне із шести надісланих звернень.

Довідка. 10 квітня 2010 року президент Польщі Лех Качинський з дружиною та делегацією польських високопосадовців загинули в авіакатастрофі під час заходу на посадку на військове летовище в Смоленську.

У серпні представник Польщі в російській Міждержавній авіаційній комісії Едмунт Кліх заявляв про проблеми із доступом до матеріалів розслідування Смоленської катастрофи.

Представники найбільшої опозиційної польської партії "Право і справедливість" звинувачують польську та російську влади в небажані вияснити справжні причини трагедії, зауважуючи, що низка важливих документів справи досі не передана польським слідчим.

Польська прокуратура пояснює тривалу передачу документів довгою процедурою правової допомоги, в рамках якої за Чикагською конвенцією співпрацюють польські та російські слідчі.

Польська та російська влади заявляли про намір підписати спеціальний документ, який покращить співпрацю при розслідуванні Смоленської катастрофи в перші дні після трагедії.

Читайте також:

У справі авіакатастрофи під Смоленськом допитано більше 300 свідків

Польща оприлюднила документи про катастрофу під Смоленськом

Москва передала Варшаві відеозапис катастрофи літака Качинського

Відео Аварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин