Польща видала ордер на арешт Ахмеда Закаєва

Польська прокуратура видала ордер на розшук і затримання голови еміграційного уряду Чечні Ахмеда Закаєва, оголошеного в міжнародний розшук.

Прокуратура Польщі видала ордер на арешт Ахмеда Закаєва, обвинуваченого в Росії в терористичній діяльності. Про це 15 вересня повідомив прес-секретар головного коменданта поліції Маріуш Соколовський.

"Польська прокуратура видала ордер на розшук і затримання голови еміграційного уряду Чечні Ахмеда Закаєва, оголошеного в міжнародний розшук", - йдеться у заяві Соколовського.

Висловлювалися припущення, що Закаєв, оголошений Росією в міжнародний розшук, прибуде до Варшави на Всесвітній чеченський конгрес, який відбудеться у польській столиці 16-17 вересня. За заявами організаторів, конгрес відвідають близько 200 представників чеченських діаспор з усього світу. При цьому точне місце проведення конгресу досі невідомо.

Незабаром посол Росії в Варшаві Олександр Алексєєв заявив, що Росія вимагатиме видачі Закаєва, якщо той опиниться в Польщі. У свою чергу представник міністерства закордонних справ Польщі Марцін Босацький відповів, що ніяких підстав забороняти Закаєву в'їзд в країну у польської влади немає. Тим часом глава польського МЗС Радослав Сікорський підкреслив, що будь-який запит з боку Росії буде розглянуто польської прокуратурою.

Ахмед Закаєв, який проживає в Лондоні з 2002 року, очолює уряд самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія. Російські правоохоронні органи підозрюють Закаєва у злочинах терористичної спрямованості, в числі яких - викрадання і масові вбивства в Чечні. Влада РФ неодноразово намагалася добитися екстрадиції Закаєва з Великобританії, проте щоразу отримувала відмову.

Читайте також:

Росія дорікнула Польщі за чеченський конгрес у Варшаві

Голова уряду Ічкерії оголосив про перемир'я з владою Чечні

Емісар сепаратистів Закаєв готовий співпрацювати з владою Чечні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: