Польща відмовилася прийняти звіт Москви про авіакатастрофу під Смоленськом

Туска обурив звіт МАК про обставини аварії літака президента Польщі Лєха Качинського під Смоленськом: багато неточностей.

Польща не готова прийняти поданий Міждержавним авіаційним комітетом (МАК) проект доповіді про обставини аварії літака президента Польщі Лєха Качинського під Смоленськом.

"Проект доповіді МАК у тому вигляді, в якому його передала російська сторона, безумовно, не може бути прийнятий", - заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Туск, перебуваючи в Брюсселі, в п'ятницю, 17 грудня, заявив, що зауважень польської сторони до доповіді МАК занадто багато, щоб прийняти її за остаточну.

Нагадаємо, польський урядовий літак ТУ-154, на борту якого був президент Польщі Лєх Качинський, зазнав катастрофи під Смоленськом 10 квітня. Він разом з офіційною польською делегацією летів до Катині для участі в меморіальних заходах. На борту знаходилося 96 чоловік: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

20 жовтня Росія передала Польщі проект звіту за підсумками розслідування катастрофи під Смоленськом. Пізніше польські ЗМІ повідомили, що МАК поклав провину за трагедію на поляків. Крім того, секретар Національної авіаційного ради Польщі Томаш Хипкі заявив, що підсумки розслідування катастрофи можуть бути нищівними для польської сторони.

Відзначимо, що президент РФ Дмитро Мєдвєдєв у інтерв'ю польським ЗМІ напередодні свого візиту до Варшави заявив, що результати розслідування катастрофи мають бути оприлюднені у повному обсязі.

Відзначимо також, що тіла польського президента Леха Качинського, його дружини, а також інших жертв авіакатастрофи під Смоленськом можуть бути ексгумовані з побоювань, що Росія погано провела ідентифікацію останків і частини людей можуть бути поховані в різних могилах. Про це заявив адвокат Рафал Рогальський, що представляє інтереси родичів деяких загиблих.

За його словами, польська прокуратура одержала з Росії вкрай заплутані дані розтину. Зокрема, представлено недостатньо фотографій, кількість людських останків і документів підраховано неправильно, наприклад, в одному випадку неправильно вказано колір очей жертви.

Читайте також:

Поляки запідозрили, що Росія підсунула їм фальшиві останки Качинських

Польські ЗМІ: росіяни підклали до труни Качинського чужу руку

 Українські пілоти посадили Ту-154 в умовах Смоленської катастрофи


ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: