Польща не довіряє Росії і підготує свою доповідь щодо авіакатастрофи під Смоленськом

Польща почала вимагати від Росії аналіз дії диспетчерів під час авіакатастрофи літака Качинського під Смоленськом, щоб дані, які будуть включені у доповідь МАКу стосовно катастрофи були об'єктивними.

Польща збирається підготувати свою доповідь про розслідування причин катастрофи літака загиблого президента країни Леха Качинського Ту-154 під Смоленськом.

Про це розповів напередодні акредитований при МАК представник Польщі Едмунд Кліх.

"Тим не менше, доповідь сконцентрована на діях польської сторони, особливо пілотів. Я не кажу про провину диспетчерів, але це повинно бути в доповіді. Якщо цього немає, то навряд чи можна назвати доповідь об'єктивною", - наголосив представник Польщі.

За його словами, необхідно проаналізувати, чи вплинули дії диспетчерів на безпеку польоту чи ні. Кліх зазначив, що існує декілька причин катастрофи: "Більшість з них виходять від польської сторони, але деякі й від російської".

Кліх також заявив, що Польща напише власну доповідь щодо Смоленської авіакатастрофи, якщо МАК не включить в доповідь передані раніше зауваження польської сторони: "Якщо наша позиція (зауваження до доповіді) не буде включена в доповідь, ми напишемо свою доповідь, історія знає такі випадки".

Нагадаємо, польський урядовий літак ТУ-154, на борту якого був президент Польщі Лєх Качинський, зазнав катастрофи під Смоленськом 10 квітня. Він разом з офіційною польською делегацією летів до Катині для участі в меморіальних заходах. На борту знаходилося 96 чоловік: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

20 жовтня Росія передала Польщі проект звіту за підсумками розслідування катастрофи під Смоленськом. Пізніше польські ЗМІ повідомили, що МАК поклав провину за трагедію на поляків. Крім того, секретар Національної авіаційного ради Польщі Томаш Хипкі заявив, що підсумки розслідування катастрофи можуть бути нищівними для польської сторони.

Відзначимо, що президент РФ Дмитро Мєдвєдєв у інтерв'ю польським ЗМІ напередодні свого візиту до Варшави заявив, що результати розслідування катастрофи мають бути оприлюднені у повному обсязі.

Відзначимо також, що тіла польського президента Леха Качинського, його дружини, а також інших жертв авіакатастрофи під Смоленськом можуть бути ексгумовані з побоювань, що Росія погано провела ідентифікацію останків і частини людей можуть бути поховані в різних могилах. Про це заявив адвокат Рафал Рогальський, що представляє інтереси родичів деяких загиблих.

За його словами, польська прокуратура одержала з Росії вкрай заплутані дані розтину. Зокрема, представлено недостатньо фотографій, кількість людських останків і документів підраховано неправильно, наприклад, в одному випадку неправильно вказано колір очей жертви.

Читайте також:

Поляки запідозрили, що Росія підсунула їм фальшиві останки Качинських

Польські ЗМІ: росіяни підклали до труни Качинського чужу руку

Українські пілоти посадили Ту-154 в умовах Смоленської катастрофи

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: