Польща виявила нові деталі у справі загибелі Качинського

Польські військові відмовилися впустити на борт лайнера Ту-154, що розбився під Смоленськом, російського штурмана, який знав особливості аеродрому "Північний".

Нова важлива деталь з'ясувалася у справі про авіакатастрофу Ту-154 під Смоленськом, в якій загинув президент Польщі Лех Качиньський. Польські військові відмовилися впустити на борт лайнера російського штурмана, який знав особливості аеродрому "Північний".

Зараз польські слідчі з'ясовують, "хто конкретно в міністерстві наказав не включати до складу екіпажу президентського Ту-154 штурмана з Росії", повідомив на прес-конференції військовий прокурор республіки Іренеуш Щелаг.

Він також не погодився з заявами, ніби Москва гальмує розслідування катастрофи, запевнивши, що "росіяни цілком допомагають розслідуванню".

1 вересня до Москви повернулася група військових і цивільних експертів з Польщі, щоб продовжити роботу разом з колегами з Міждержавного авіаційного комітету. Скоро поляки повинні отримати від росіян нову порцію матеріалів.

У серпні Варшаві передали 11 томів кримінальної справи, включаючи свідчення свідків і протоколи огляду місця катастрофи.

Авіакатастрофа сталася 10 квітня, коли літак, в якому польська політична еліта на чолі з президентом Лехом Качиньським летіла на пам'ятні заходи в Катинь, заходив на посадку на аеродром Смоленська в умовах туману. Загинули всі 96 осіб, які знаходилися на борту.

Варшава і Москва проводять окремі розслідування причин трагедії. Російські експерти змогли розшифрувати приблизно три чверті записів мовних самописців, 25% розмов виявилися зашумлені.

У попередньому звіті комітету про причини катастрофи під Смоленськом винними опосередковано назвали пілотів. Проте ряд експертів вважають, що справжньою причиною трагедії могли бути неточні дані, надані екіпажу диспетчером Смоленського аеродрому.

Як зазначалося, Лідер партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський звинуватив польську владу в недостатньо активному проведенні розслідування катастрофи Ту-154 під Смоленськом, в якій загинув його брат-близнюк, а також у приховуванні правди.

Читайте також:

Польща оприлюднила документи про катастрофу під Смоленськом

"Крайньою" в розслідуванні загибелі Качинського зробили прокуратуру

Генпрокурор Польщі: Росія гальмує розслідування загибелі Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: