Перейти до змісту
Польща визнала провину за катастрофу літака Качинського

Польща визнала провину за катастрофу літака Качинського

У Польщі визнали, що саме їх сторона несе відповідальність за більшу частину недоробок, які в сукупності призвели до катастрофи урядового літака Ту-154, на якому загинув Лех Качинський.

Польща визнала, що в більшій мірі відповідальна за авіакатастрофу Ту-154, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський.

Сукупність більше десятка факторів призвела до трагічної авіакатастрофи Ту-154 президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом. Про це заявили представники польської слідчої комісії.

Уповноважений представник Польщі, який очолює групу експертів, Едмунд Кліх визнав, що польська сторона несе відповідальність за більшу частину недоробок, які в сукупності призвели до катастрофи. Мова йде, зокрема, про способи підготовки екіпажу, підготовчі роботи перед нещасливим рейсом, а також бажання порушити правила.

Крім цього, як заявив Кліх, рішення польського екіпажу садити літак в умовах густого туману в Смоленську було "повністю нерозумним".

Результати розслідування польських експертів, які були спрямовані до Росії для участі у встановленні причин авіакатастрофи, будуть опубліковані пізніше цього тижня.

Минулого тижня технічна комісія Міждержавного авіаційного комітету (МАК) почала підготовку проекту остаточного звіту про підсумки розслідування авіакатастрофи літака Ту-154.

Технічна комісія МАК закінчила всі необхідні роботи по збору фактичної інформації, що відноситься до даної авіаційної пригоди, а також всі заплановані випробування та дослідження.

Зокрема, до таких випробувань і досліджень відносяться: робота і збір інформації на польовому етапі розслідування, аерофотозйомка місця авіаційної події, викладка літака в реальному масштабі, розшифровка даних наземних та бортових засобів об'єктивного контролю, ідентифікація голосів членів екіпажу і групи керівництва польотами аеродрому Смоленськ "Північний", математичне моделювання польоту, контрольний обліт радіотехнічних і світлосигнальних засобів аеродрому, тренажерний експеримент на комплексному тренажері Ту-154М, дослідження приладового обладнання літака.

Кліх, його радники і велика група цивільних і військових польських експертів брали участь у всіх основних аспектах розслідування. У розслідуванні також брали участь фахівці науково-дослідних інститутів і промисловості РФ, Польщі та США.

Як відомо, урядовий літак польського президента Леха Качиньського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня. За попередніми даними, літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман. На борту знаходилися 88 пасажирів і вісім членів екіпажу, не вижив ніхто. Серед загиблих - сам президент, його дружина і частина керівництва країни. Вони прямували в Катинь, щоб взяти участь у траурних заходах на місці масового поховання жертв політичних репресій.

Читайте також:

Польща закликала Росію повернути уламки літака Качинського

Польща очікує від Росії пояснень: у справі загибелі Качинського бракує свідчень

Росія віддала Польщі бортовий журнал Ту-154

Українські пілоти посадили Ту-154 в умовах Смоленської катастрофи

Тисячі поляків зажадали міжнародного розслідування катастрофи під Смоленськом

Москва передала Варшаві відеозапис катастрофи літака Качинського

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин