Польща визнала результати російського розслідування катастрофи Ту-154

У Москві повідомили, що військові прокурори Польщі визнали підсумки розслідування катастрофи під Смоленськом. Найближчим часом до Варшави передадуть копії документів слідчих дій.

Військові прокурори Польщі визнали підсумки проведеного у Москві розслідування катастрофи Ту-154 під Смоленськом, в якій загинув польський президент Лех Качинський.

Як повідомив офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, польські прокурори допитали диспетчерів аеродрому "Смоленськ-Північний", а також інших посадових осіб, які брали участь в організації та підготовці прийому польських літаків.

"За результатами спільної роботи двома сторонами зазначено, що всі заплановані слідчі дії виконані у повному обсязі та обговорені питання, які можуть виникнути в період спільної роботи як у російських слідчих в Республіці Польща, так і у польських прокурорів у Російській Федерації", - зауважив Маркін.

Він додав, що інформація у підсумковому прес-релізі була узгоджена як з боку СКП Росії, так і з боку Військової окружної прокуратури Варшави.

"Найближчим часом через Генеральну прокуратуру РФ на адресу компетентних органів Польщі будуть направлені копії документів слідчих дій, проведених в ході спільної роботи польських прокурорів і російських слідчих в Москві", - сказав Маркін.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку під Смоленськом розбився польський літак Ту-154. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. В тому числі – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, представники політичної і військової еліти країни. Вони прямували до Катині для участі у жалобних заходах.

Як встановили експерти Міждержавного авіаційного комітету (МАК) Росії, безпосередньою причиною катастрофи стали дії екіпажу, який в умовах психологічного тиску ухвалив рішення про посадку в несприятливих погодних умовах.

Низка польських політиків заявили, що доповідь МАК є неповною, і частина відповідальності за загибель Качинського лежить на диспетчерах аеродрому, які нібито надали пілотам невірні дані.

Рідні і близькі загиблих дотримуються ще більш радикальних поглядів на те, що трапилося, і в розмовах з польськими журналістами стверджують, що Лех Качинський був убитий за наказом російської влади.

Розслідування справи досі триває.

Читайте також:

Польща відтворить трагічний політ Ту-154 на реальному літаку

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: