Перейти до змісту
Польща закликала Росію повернути уламки літака Качинського

Польща закликала Росію повернути уламки літака Качинського

Польща просить РФ повернути уламки літака, який розбився під Смоленськом, оскільки вони мають велике символічне значення для поляків.

Міністр юстиції Польщі Кшиштоф Квятковський заявив про необхідність повернення польській стороні уламків літака Ту-154, на якому під Смоленськом розбилася делегація країни на чолі з президентом Лехом Качинським.

Квятковський підкреслив, що уламки літака мають велике символічне значення для поляків. Також він зазначив, що все, що залишилося від президентського Ту-154, належить Польщі відповідно до міжнародного права.

Польський міністр зазначив, що передача уламків буде можлива тільки після того, коли вони стануть не потрібні російськім слідчим органам, які офіційно ще не завершили розслідування катастрофи під Смоленськом. У зв'язку з цим він попросив прокуратуру країни з'ясувати, скільки триватимуть слідчі заходи.

"Якщо Росії важко забезпечувати безпеку уламків літака, то ми можемо швидко взяти на себе цей обов'язок, забравши їх у Польщу", - заявив Квятковський. На даний момент вони знаходяться неподалік від місця аварії літака на аеродромі "Північний".

Про те, як Польща збирається вчинити з уламками Ту-154, Квятковський не розповів.

Виступ польського міністра прямо пов'язане з відеороликом, який з'явився кілька днів тому на відеосервісі Youtube. Автор відео зміг пробратися до уламків літака, імовірно, того самого, що розбився під Смоленськом 10 квітня 2010. Як видно з ролика, уламки не охороняються і просто лежать на бетонних плитах.

Ким і коли був знятий ролик, не повідомляється. Після публікації ролика генпрокурор Польщі Анджей Семерет висловив побоювання з приводу ефективності вжитих Росією заходів з охорони уламків. Тим часом раніше в Міжнародному авіаційному комітеті, що займається розслідуванням авіакатастрофи, повідомляли, що всі необхідні заходи безпеки дотримані, а місце, де зберігаються уламки літака, обнесене триметровим парканом.

Нагадаємо, делегація Польщі, до складу якої, крім Качинського і його дружини, входили представники військового командування та духовенства країни, летіла в Смоленськ для участі в траурних заходах на місцях поховання польських офіцерів у Катині. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту.

Розслідуванням катастрофи займаються російські та польські слідчі. Москва вважає основною версією помилку пілотів, які вирішили посадити лайнер в поганих погодних умовах.Водночас у Варшаві спеціалісти не виключають, що причиною катастрофи стали неправильні дані, надані екіпажу диспетчером Смоленського летовища, через які літак опинився над землею на кілометр ближче від початку злітно-посадкової смуги.На початку серпня польська влада офіційно вже висловлювала невдоволення проведеним росіянами розслідуванням у зв'язку з авіакатастрофою. Прем'єр Дональд Туск заявив, що "співпраця з росіянами виглядає ще гірше, ніж на початку". За словами поляків, від них нібито приховують документи, необхідні для завершення слідства.

Утім, невдовзі після цього Росія передала Польщі частину паперів, серед яких відеозапис катастрофи Ту-154 та іншу документацію загальним обсягом 10 тисяч сторінок.

Читайте також:

Польща очікує від Росії пояснень: у справі загибелі Качинського бракує свідчень

Росія віддала Польщі бортовий журнал Ту-154Українські пілоти посадили Ту-154 в умовах Смоленської катастрофиТисячі поляків зажадали міжнародного розслідування катастрофи під СмоленськомМосква передала Варшаві відеозапис катастрофи літака Качинського

Відео Під Смоленськом збирають фрагменти літака Качинського

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин