Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польща збирається побудувати газопровід в противагу "Північному потоку-2"

Гілка газопроводу почне діяти в 2022 році.

Польська партія "Право і справедливість" збирається здійснити проект Baltic Pipe, який передбачає будівництво власного газопроводу на дні Балтійського моря в протест проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" з Росії в Німеччину.

Про це повідомляє німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає DW.

"Проект Baltic Pipe буде вести від польського узбережжя в Данію і дозволить державній польській газотранспортній компанії Gaz-System підключитися до норвезької мережі газопроводів", - йдеться в повідомленні.

В кінці минулого року польська державна нафтогазова компанія PGNiG на 15 років зарезервувала потужності газопроводу на суму більше двох мільярдів доларів. Гілка газопроводу пропускною здатністю 10 мільярдів кубометрів на рік повинна почати діяти в 2022 році. Вона досягне польського узбережжя біля міста Свіноуйсьце, де також розташований портовий термінал з прийому зрідженого газу.

Остаточне рішення про будівництво повинно бути прийнято в 2018 році.

Польща виступає проти будівництва "Північного потоку-2". Вона просила США поширити санкції на будівництво газопроводу і погодила спільний з Україною лист в ЄС щодо неприпустимості реалізації "Північного потоку-2".

Старт будівництва газопроводу "Північний потік-2" заплановано на 2018 р. Проект передбачає будівництво 3-ї та 4-ї гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" повинен прийти в австрійський Баумгартен. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху відмови від українського транзиту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції