Польща зробила крок до зростання напруги між Росією і НАТО

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розпочато будівництво бази, котра за два роки довершить створення європейської частини ПРО.

Польща розпочинає будівництво бази протиракетної оборони. Керівництво НАТО та польські високопосадовці заклали фундамент військового об'єкту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Страшний сон Росії, який вона прискорювала, як могла – НАТО підступається дедалі ближче до російських кордонів. Американці разом із поляками закладають камінь для бази системи ПРО у приморському містечку Редзіково на півночі країни. Тут будуть дислокуватися важливі елементи систем ПРО – радар та пускова установка, здатні перехоплювати ворожі ракети.

База стане завершальним обєктом у системі протиракетної оборони, вперше запропонованої майже 10 років тому президентом США Джорджем Бушем. Тепер у НАТО переконалися, що Альянс має бути більш ефективним, аби відповідати новим викликам та гарантувати мир та безпеку Європи у ХХІ столітті.

У протиракетний щит уже входить відкрита база в Девеселу на півдні Румунії, радари в Туреччині та на кораблях ВМС Нідерландів, чотири американські есмінці, озброєні системами захисту від балістичних ракет і дислоковані в Іспанії. Командний центр, база "Рамштайн", розташований у Німеччині.

Відео НАТО и польские чиновники заклали фундамент будівництва бази протиракетної оборони

Радари ПРО фіксують запуск балістичної ракети, визначають траекторію її польоту. Центр у Німеччині дає команду на її знищення. З кораблів ВМФ США чи наземних установок випускають так звану протиракету, яка ліквідує ворожу ціль над земною атмосферою.

Росія переконана, що бази протиракетної оборони зводять ледь не проти Кремля і самого Володимира Путіна. Від польської бази у Редзіково до Калінінграда усього якихось 300 км. Москва не вірить у те, що ПРО – не проти неї і що система не буде збивати російські міжконтинентальні балістичні ракети.

Деякі польські експерти переконані – Росія може мститися і розмістити "Іскандери" у Калініграді чи авіабазу у Білорусі.

"Що може зробити Росія? Так це розмістити ракети короткої дальності типу "Іскандер", наприклад, в Калінінграді і грозити, як вже це неодноразово робила. Ці ракети будуть націлені на цю військову частину в Редзіково. Думаю, що у відповідь на це американці захочуть розмістити систему, яка її захищатиме. Це буде наступний етап ескалації і напруги між Росією та НАТО. Але Росії нічого не загрожує, хіба що вона сама матиме агресивні плани проти нас", - пояснив екс-міністр оборони Польщі Януш Онишкевич.

Поки що Росія випробовує НАТО на міцність нервів у Балтійському регіоні. Після анексії Криму країни Балтики і Польща постійно фіксують російські військові літаки, безпілотники та кораблі, які порушують повітряний та морський простір.

У липні на самміті НАТО у Варшаві мають ухвалити рішення, яке ще більше зміцнить оборону Європи і може роздратувати Росію. Мова йде про розгортання чотирьох батальйонів в країнах Балтики та Польші. У військових колах кажуть – рішення фактично вже ухвалене, залишилося його тільки озвучити. Головною ж темою саміту стане російська агресія в Україні.

Як уже повідомлялося, будівництво бази у Редзіково має завершитися в 2018 році. Найважливішу частину робіт візьме на себе американська компанія AMEC Programs Inc., яка розташована в штаті Джорджія. Військову базу будуть обслуговувати близько 300 піхотинців і цивільних осіб.

Практично одночасно з початком робіт російські безпілотники вторглися в повітряний простір Польщі. Таку заяву зробив міністр оборони країни Антоній Мацаревич. За його словами, інциденти відбувалися на кордоні Польщі з Калінінградською областю Росії.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Вибір редакції