Польща зробила крок до зростання напруги між Росією і НАТО

Розпочато будівництво бази, котра за два роки довершить створення європейської частини ПРО.

Польща розпочинає будівництво бази протиракетної оборони. Керівництво НАТО та польські високопосадовці заклали фундамент військового об'єкту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Страшний сон Росії, який вона прискорювала, як могла – НАТО підступається дедалі ближче до російських кордонів. Американці разом із поляками закладають камінь для бази системи ПРО у приморському містечку Редзіково на півночі країни. Тут будуть дислокуватися важливі елементи систем ПРО – радар та пускова установка, здатні перехоплювати ворожі ракети.

База стане завершальним обєктом у системі протиракетної оборони, вперше запропонованої майже 10 років тому президентом США Джорджем Бушем. Тепер у НАТО переконалися, що Альянс має бути більш ефективним, аби відповідати новим викликам та гарантувати мир та безпеку Європи у ХХІ столітті.

У протиракетний щит уже входить відкрита база в Девеселу на півдні Румунії, радари в Туреччині та на кораблях ВМС Нідерландів, чотири американські есмінці, озброєні системами захисту від балістичних ракет і дислоковані в Іспанії. Командний центр, база "Рамштайн", розташований у Німеччині.

ВідеоНАТО и польские чиновники заклали фундамент будівництва бази протиракетної оборони

Радари ПРО фіксують запуск балістичної ракети, визначають траекторію її польоту. Центр у Німеччині дає команду на її знищення. З кораблів ВМФ США чи наземних установок випускають так звану протиракету, яка ліквідує ворожу ціль над земною атмосферою.

Росія переконана, що бази протиракетної оборони зводять ледь не проти Кремля і самого Володимира Путіна. Від польської бази у Редзіково до Калінінграда усього якихось 300 км. Москва не вірить у те, що ПРО – не проти неї і що система не буде збивати російські міжконтинентальні балістичні ракети.

Деякі польські експерти переконані – Росія може мститися і розмістити "Іскандери" у Калініграді чи авіабазу у Білорусі.

"Що може зробити Росія? Так це розмістити ракети короткої дальності типу "Іскандер", наприклад, в Калінінграді і грозити, як вже це неодноразово робила. Ці ракети будуть націлені на цю військову частину в Редзіково. Думаю, що у відповідь на це американці захочуть розмістити систему, яка її захищатиме. Це буде наступний етап ескалації і напруги між Росією та НАТО. Але Росії нічого не загрожує, хіба що вона сама матиме агресивні плани проти нас", - пояснив екс-міністр оборони Польщі Януш Онишкевич.

Поки що Росія випробовує НАТО на міцність нервів у Балтійському регіоні. Після анексії Криму країни Балтики і Польща постійно фіксують російські військові літаки, безпілотники та кораблі, які порушують повітряний та морський простір.

У липні на самміті НАТО у Варшаві мають ухвалити рішення, яке ще більше зміцнить оборону Європи і може роздратувати Росію. Мова йде про розгортання чотирьох батальйонів в країнах Балтики та Польші. У військових колах кажуть – рішення фактично вже ухвалене, залишилося його тільки озвучити. Головною ж темою саміту стане російська агресія в Україні.

Як уже повідомлялося, будівництво бази у Редзіково має завершитися в 2018 році. Найважливішу частину робіт візьме на себе американська компанія AMEC Programs Inc., яка розташована в штаті Джорджія. Військову базу будуть обслуговувати близько 300 піхотинців і цивільних осіб.

Практично одночасно з початком робіт російські безпілотники вторглися в повітряний простір Польщі. Таку заяву зробив міністр оборони країни Антоній Мацаревич. За його словами, інциденти відбувалися на кордоні Польщі з Калінінградською областю Росії.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: