Польща зупинила транзит забрудненої російської нафти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Москва затягує вирішення проблеми.

Польща зупинила транзит російської нафти через нафтопровід "Дружба" через її низьку якість.

Про це повідомляє БЕЛТА з посиланням на головного інженера "Гомельтранснафта Дружба" Андрія Веріго.

За його словами, оператор польської ділянки нафтопроводу – компанія PERN – повідомила білоруську сторону, що нафтопереробні заводи в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти сировину з такими показниками. Пізно ввечері 24 квітня польський оператор припинив відбір нафти на невизначений термін.

"На заході нафтопровід від Мозиря в західну сторону повністю зупинений, засувки закриті. Зберігається постачання нафти по іншій гілці в обсягах, необхідних для транзиту в напрямку України, це близько 40 тис. т на добу", - розповів головний інженер "Гомельтранснафта Дружба".

Речниця концерну "Белнефтехим" Марина Костюченко підтвердила цю інформацію. Вона повідомила, що концерн протягом тижня "б'є на сполох у зв'язку з постачанням неякісної нафти, що надходить з російської сторони, терпляче веде переговори з "Транснафтою" і наполягає на якнайшвидшому вирішенні проблеми.

"Однак російською стороною затягується прийняття оперативних заходів, незважаючи на обіцянки вирішити питання протягом 2-3 днів. Наші сусіди не стали чекати, і в зв'язку з відмовою всіх НПЗ приймати і переробляти нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки польський оператор PERN припинив прийом нафти. Це спричиняє втрату репутації російських постачальників нафти в Європу, і, на жаль, ускладнює роботу білоруського трубопровідного транспорту та Мозирського НПЗ", - сказала Костюченко.

Нагадаємо, раніше Білорусь поскаржилась на низьку якість нафти, яку імпортує з Росії, та планує вимагати компенсації. Згодом там повідомили, що тимчасово обмежать власні постачання нафтопродуктів через проблеми з російською нафтою.

ВідеоРосійську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Так вирішив російський уряд у відповідь на "недружні" дії України – йдеться про розширення торгових антиросійських санкцій, які Кабмін посилив минулого тижня.  Більше 40% нафтопродуктів, зокрема, дизелю, на українському ринку - саме російські. Окрім палива, Москва припиняє ввезення продукції машинобудування, металообробки та легкої промисловості.  

Російську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції