Польщі загрожують нові повені

З приходом нового тижня у Польщі прогнозують сильні зливи, що може знову спровокувати зростання рівня води в річках.

Інститут метеорології й водного господарства Польщі прогнозує на початку тижня сильні зливи по всій території республіки.

За словами фахівців, інтенсивні опади можуть знову спровокувати зростання рівня води в річках. Під загрозою повторення повеней - південні території республіки, найбільш постраждалі від підтоплення останні два тижні, а також північні Поморське й Великопольское воєводства, попереджають метеорологи.

Кількість жертв повені сягнула вже 22 людей. Складна ситуація зберігається на заході країни в місті Познань, де рівень води в ріці Варта перевищує критичний більш ніж на два метри. Однак місцеві жителі встигли підготуватися до зустрічі зі стихією, зміцнили дамби й ведуть цілодобовий моніторинг ситуації.

У Свентокшиському, Люблінському і Мазовецькому воєводствах як і раніше затоплені великі території. Уже кілька днів під водою залишаються будинки й сільськогосподарські угіддя сотень жителів. У результаті паводка сильно постраждало дорожнє сполучення республіки - закриті деякі ділянки автострад і залізничних колій. Міністр інфраструктури Польщі Цезарій Грабарчик зазначив, що збиток, заподіяний дорогам країни, становить понад 800 млн злотих (245 млн дол).

Минулої неділі Польщу відвідав з візитом комісар ЄС з регіональної політики Йоханнес Хан. З кабіни гелікоптера він зміг оцінити масштаби руйнувань і запропонував польській стороні після точної їхньої оцінки звернутися до Фонду солідарності Євросоюзу. "ЄС - це не тільки організація для економічного співробітництва, але й співтовариство солідарності. І зараз саме такий момент, коли необхідно солідарність виявити", - зазначив він.

Міністр регіонального розвитку Польщі Ельжбета Б'єнковська сказала, що республіка скористається цією можливістю, тому що вже зараз очевидно, що тих 2,1 млрд злотих, які уряд може виділити з бюджету країни, буде недостатньо. За її словами, республіка може одержати від цієї європейської організації до 100 млн євро.

Читайте також:

Винуватцями руйнівних повеней в Польщі стали бобри

Руйнівні повені у Польщі

Польща виділила 600 млн дол. на ліквідацію наслідків повені

ВідеоУ Варшаві готують евакуацію мешканців через повінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: