Польщі загрожують нові повені

З приходом нового тижня у Польщі прогнозують сильні зливи, що може знову спровокувати зростання рівня води в річках.

Інститут метеорології й водного господарства Польщі прогнозує на початку тижня сильні зливи по всій території республіки.

За словами фахівців, інтенсивні опади можуть знову спровокувати зростання рівня води в річках. Під загрозою повторення повеней - південні території республіки, найбільш постраждалі від підтоплення останні два тижні, а також північні Поморське й Великопольское воєводства, попереджають метеорологи.

Кількість жертв повені сягнула вже 22 людей. Складна ситуація зберігається на заході країни в місті Познань, де рівень води в ріці Варта перевищує критичний більш ніж на два метри. Однак місцеві жителі встигли підготуватися до зустрічі зі стихією, зміцнили дамби й ведуть цілодобовий моніторинг ситуації.

У Свентокшиському, Люблінському і Мазовецькому воєводствах як і раніше затоплені великі території. Уже кілька днів під водою залишаються будинки й сільськогосподарські угіддя сотень жителів. У результаті паводка сильно постраждало дорожнє сполучення республіки - закриті деякі ділянки автострад і залізничних колій. Міністр інфраструктури Польщі Цезарій Грабарчик зазначив, що збиток, заподіяний дорогам країни, становить понад 800 млн злотих (245 млн дол).

Минулої неділі Польщу відвідав з візитом комісар ЄС з регіональної політики Йоханнес Хан. З кабіни гелікоптера він зміг оцінити масштаби руйнувань і запропонував польській стороні після точної їхньої оцінки звернутися до Фонду солідарності Євросоюзу. "ЄС - це не тільки організація для економічного співробітництва, але й співтовариство солідарності. І зараз саме такий момент, коли необхідно солідарність виявити", - зазначив він.

Міністр регіонального розвитку Польщі Ельжбета Б'єнковська сказала, що республіка скористається цією можливістю, тому що вже зараз очевидно, що тих 2,1 млрд злотих, які уряд може виділити з бюджету країни, буде недостатньо. За її словами, республіка може одержати від цієї європейської організації до 100 млн євро.

Читайте також:

Винуватцями руйнівних повеней в Польщі стали бобри

Руйнівні повені у Польщі

Польща виділила 600 млн дол. на ліквідацію наслідків повені

У Варшаві готують евакуацію мешканців через повінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: