Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина пригрозили виходом з МЗС Євросоюзу

Вишеградська група, до якої входять Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина, вимагає бути представленою у МЗС Євросоюзу, інакше країни готові вийти з дипломатичної служби союзу.

Вишеградська група, що об'єднує Польщу, Чехію, Угорщину і Словаччину, заявила, що готова вийти зі Служби зовнішньої дії ЄС (МЗС Євросоюзу), якщо вона не отримає відповідного представництва у новій єдиної дипломатичній службі союзу.

Про це йдеться у спільному листі країн Вишеградської групи, направленому до керівних органів Євросоюзу.

"Ми вважаємо, що необхідно забезпечити відповідний географічний баланс і значуще представництво всіх країн ЄС в єдиній дипломатичній службі Євросоюзу", - наголошується в листі. Вишеградську групу вже підтримали республіки Балтії, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.

Керівні органи Євросоюзу завершують формування Служби зовнішньої дії. Його структура, чисельність, персональні призначення на відповідальні посади, а також стратегія роботи на найближчий рік повинні бути затверджені на майбутньому 25-26 березня в Брюсселі саміті ЄС.

Потім Європарламент розгляне всі ці питання й остаточне затвердження ним Служби зовнішньої дії ЄС має відбутися до 5 липня - початку літніх канікул депутатів.

Читайте також:

Через вступ до Євросоюзу Румунія закриє 5 КПП на кордоні з Україною

Європа чекає від Януковича стабілізації в Україні

Янукович: через рік Україна матиме безвізовий режим з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: