Польща депортувала грузинських біженців

З Польщі 13 січня вислали 24 громадян Грузії, серед яких були і ті , хто в грудні 2009 року намагався нелегально потрапити до Німеччини на потязі.

З Польщі 13 січня вислали 24 громадян Грузії, які намагалися отримати притулок.

Їх доставили в Тбілісі спеціальним чартерним рейсом.

У числі депортованих виявилися і ті, хто в грудні 2009 року намагався нелегально потрапити до Німеччини на потязі.

Тоді, нагадаємо, близько 200 осіб (громадян Грузії та Росії) зайняли місця в потязі, що прямував в Дрезден.

Квитків у них не було, і залишати потяг вони відмовилися. Біженці заявили, що планують дістатися до Страсбурга, щоб поскаржитися до Європейського суду з прав людини на погані умови утримання в польських центрах для шукачів притулку. Між тим людям, які подали заявку на отримання статусу біженця, за правилами заборонено залишати ці центри (не кажучи вже про те, щоб виїхати за межі країни).

Поліція намагалася домовитися з нелегальними пасажирами, проте переговори провалилися. У підсумку біженців вивели з поїзда примусово.

Раніше, у серпні 2009 року, група мігрантів з Грузії, як повідомлялося, оголосила голодування, протестуючи проти поганих умов утримання в центрі для шукачів притулку.

За інформацією Європейського центру з питань меншин (European Centre for Minority Issues), останнім часом все більше громадян Грузії намагаються отримати притулок у Польщі. У період з квітня по листопад 2009 року, за даними центру, притулку там попросили близько чотирьох тисяч вихідців з Грузії, тоді як з 2000 по 2008 роки таких запитів було всього близько 400. У дослідженні, опублікованому на сайті ECMI, зазначається, що потік біженців з Грузії до інших країн ЄС також збільшився. Основну кількість шукачів притулку серед громадян Грузії складають представники курдської діаспори республіки.

Читайте також:

Польща депортує до Грузії біженців, які захопили потяг

Захоплювачів потягу у Польщі визнали нешкідливими

Біженці з Росії захопили потяг у Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: