Польща готується подати до суду на RosUkrEnergo

Польське нафтогазове підприємство заявило, що може подати до суду на RosUkrEnergo через недоотримання газу.

Польське нафтогазове підприємство (PGNiG) готове подати судовий позов проти швейцарського трейдера RosUkrEnergo у зв'язку з невиконанням зобов'язань по постачанню газу. Про це повідомила в понеділок прес-секретар PGNiG Йоанна Васицка-Закжевська.

"Польша як і раніше не отримує природний газ (через Україну), який відповідно до контракту повинна поставляти компанія RosUkrEnergo", - сказала Васицка-Закжевська.

Вона наголосила, що польське нафтогазове підприємство до цього часу не отримало відповіді з боку RosUkrEnergo на вимогу відновити постачання газу.

"В зв'язки з цим, наші юристи не виключають дій з боку PGNiG відповідно до чинного законодавства", - відзначила Васицка-Закжевська. На уточнююче питання "РИА Новости", чи означає це подання позову до суду, вона відповіла: "Так, відповідно до міжнародного права".

Раніше PGNiG заявляло, що через пункт Дроздовічи на Україні Польща недоотримує 7 мільйонів кубометрів газу в добу.

Відповідно до підписаного контракту, який діє до 31 грудня 2009 року, компанія RosUkrEnergo зобов'язалася поставити до Польщі 2,3 млрд. кубометрів природного газу, додала Васицка-Закжевська.

Про те, що недопостачання російського газу до Польщі пов'язані з діяльністю швейцарського посередника RosUkrEnergo, говорив 23 січня і глава "Газпрому" Олексій Міллер. Домовленості між РФ і Україною по газу, досягнення яких дозволило відновити перерваний на початку січня транзит "блакитного палива" до Європи через українську територію, передбачають виключення компанії RosUkrEnergo з схеми постачань. Цей трейдер, половиною акцій якого володіє "Газпром", перепродавав газ держхолдингу "Нафтогаз України", а також самостійно продавав частину газу до Польщі.

RosUkrEnergo поки офіційно не коментує ситуацію з постачаннями газу до Польщі.

Польша споживає щорік близько 14 млрд. кубометрів природного газу.

Читайте також:

Уряд прив'язав вартість газу до долара

Фірташ хоче, щоб Україна віддала свою ГТС Росії та Європі

"Нафтогаз" на межі банкрутства: прогноз президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: