Польща хоче будувати стосунки з Росією на "хворобливій правді"

Прем'єр-міністр Польщі заявив, що Польща хоче будувати стосунки з Росією на правді. Навіть якщо ця правда є хворобливою. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Підписаний перед початком Другої Світової війни пакт Молотова-Ріббентропа привів до нападу німецьких військ на Польщу, вважає прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

"Прем'єр польського уряду має в цьому питанні однозначну позицію - пакт Ріббентропа-Молотова не є тезою, який повинен викликати емоції і здивування також з російського боку. Це привело до нападу на Польщу 1 вересня. Польща була атакована Німеччиною, а за два тижні зі сходу війська сталінської Росії (увійшли до Польщі)", - заявив Туск на брифінгу за підсумками зустрічі з главою уряду РФ Володимиром Путіним.

Туск підкреслив, що в його завдання не входить "вести історичні або політичні суперечки".

"Я представляю тут польську позицію і польську точку зору, яка заснована на історичних фактах. Розстріляні польські солдати, Катинь, договір від 23 серпня - це факти, і хай їх кожен оцінює, як зможе, але ніхто цього не в змозі відмінити", - говорить Туск.

"Правда, - відзначив він, - може бути хворобливою. Але правда нікого не може якимсь чином образити".

Туск заявив, що "Польща хоче будувати стосунки з Росією на правді, навіть якщо ця правда приводить до різних оцінок і інтерпретацій".

"Ніхто в Польщі не забув і не забуде скільки крові залишилося на нашій землі радянських солдатів, які визволяли Польщу від окупації Гітлера", - підкреслив прем'єр Польщі.

Проте, сказав він, "радянські солдати в 1945 році визволили наші землі, але не могли нам дати свободу, бо і у них самих її не було".

Прем'єр вважає, що історикам і журналістам обох країн необхідно дати можливість пошуку правди на підставі архівних матеріалів.

Читайте також:

У Польщі вшановують 70-ту річницю початку Другої світової війни

Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Туск хоче дружити з Києвом без огляду на Росію

Туск хоче дружити з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: