Польща може помиритися з Росією

Поліпшення відносин із Росією є одним із основних завдань Польщі, заявив лідер опозиційної "Громадянської платформи" Дональд Туск.

Поліпшення відносин із Росією є одним із основних завдань зовнішньої політики Варшави, заявив лідер ліберальної опозиційної партії "Громадянська платформа" Дональд Туск (Donald Tusk) в інтерв'ю агенції "РИА Новости" напередодні дострокових парламентських виборів, що відбудуться в неділю, 21 жовтня.

У разі перемоги на виборах Туск як лідер партії-переможиці стає новим прем'єр-міністром Польщі. Більшість аналітиків схиляється до того, що партія Туска отримає перемогу на парламентських виборах. При цьому політологи нагадують, що два роки тому всі соціологи пророкували приголомшливу перемогу "Громадянської платформи" на виборах до Сейму, а перемогла партія братів Качинських "Право та справедливість".

Кажучи про хід нинішньої виборчої кампанії, Туск пояснив, що "справді небагато йшлося про міжнародні справи, про те, якою буде зовнішня політика нового уряду Польщі".

"У Польщі є давня традиція - не влаштовувати навколо зовнішньої політики дуже гарячих суперечок. І ми у Варшаві завжди діємо так: якщо немає якихось справді серйозних зовнішньополітичних проблем, що можуть викликати великі розбіжності, то опозиція підтримує уряд", - сказав лідер "Громадянської платформи".

"Така позиція була в нас, коли Польща вступала до ЄС і НАТО. Це були важкі завдання, які вимагали політичної солидарності", - додав він.

Проте нині "Громадянська платформа" вважає, що "чинний уряд Ярослава Качинського не може впоратися з непростим завданням: бути в добросусідських відносинах з Росією й Німеччиною".

"Я вірю, що ті сигнали, які "Громадянська платформа" подає Москві, - про те, що ми б хотіли кращих відносин – у Кремлі прочитають правильно", - зауважив Туск.

Відповідаючи на питання про перспективи польсько-російських відносин, Туск заявив, що "це одне з основних завдань польської зовнішньої політики: поліпшити двосторонні контакти".

Коментуючи тривалу "м’ясну польсько-російську суперечку", лідер "Громадянської платформи" сказав, що якби після парламентських виборів "вдалося усунути цю проблему - важливу для польських виробників, адже для Москви це справді дрібниця, якби було знято ембарго - це стало б виразним прочитуваним сигналом: у Кремлі готові до поліпшення відносин з Варшавою".

Кажучи про подальше перебування польських військ в Іраку, лідер опозиції заявив: "якщо виграє "Громадянська платформа"..., польська місія має бути завершена якнайшвидше".

Заторкуючи відносини зі США, Туск сказав: "Вони й далі матимуть партнерський характер. І ми б хотіли, щоб це було стратегічне партнерство, і США були гарантом нашої безпеки".
Кажучи про можливе розміщення в Польщі бази ПРО США, лідер "Громадянської платформи" заявив, що Польща хоче бути "елементом стабільної системи безпеки". "І з погляду поляків, ця система безпеки повинна також охоплювати й Росію", - зауважив він.

За його словами, зараз немає "реального конфлікту інтересів між Польщею й Росією". "Є напруга, наприклад, питання будівництва північноєвропейського газогону дном Балтійського моря, тема нещасного м'яса - але це не стратегічні розбіжності", - заявив польський опозиціонер.

Згідно з даним численних соціологічних досліджень, на потрапляння до парламенту Польщі можуть розраховувати чотири політичні партії: опозиційна ліберальна "Громадянська платформа" (PO), правляча консервативна партія "Право та справедливість" (PiS), лівий блок "Ліві й демократи" (LiD) і найстарша в країні Польська селянська партія (PSL).

Експерти також зауважують, що явка в неділю буде значно вищою, ніж на останніх виборах - близько 60% виборців має намір дійти до виборчих урн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: