Польща нарікає на RosUkrEnergo

Контракт з RosUkrEnergo не виконується, заявляє Польща.

Польща як і раніше одержує через Україну тільки половину встановленого російського газу, повідомила у понеділок представник Польського нафтогазового підприємства (PGNiG) Катажина Кендрацка.

"Протягом останніх діб поставки російського газу в пункті Дроздовічи на польсько-українському кордоні як і раніше становили 7 мільйонів кубометрів (у добу)", - сказала представник PGNiG.

Всього через Україну до Польщі щодоби повинні поступати 14 мільйонів кубометрів газу. PGNiG ще 22 січня заявило, що до Польщі через пункт Дроздовічи на польсько-українському кордоні поступає лише половина встановленого палива - 7 мільйонів кубометрів в добу.

"Контракт з RosUkrEnergo не виконується", - заявила Кендрацка.

Про те, що недопостачі російського газу до Польщі пов'язані з діяльністю швейцарського посередника RosUkrEnergo, говорив 23 січня і глава "Газпрому" Олексій Міллер. Домовленості між РФ і Україною по газу, досягнення яких дозволило відновити перерваний на початку січня транзит "блакитного палива" до Європи через українську територію, припускають виключення компанії RosUkrEnergo зі схеми поставок.

Цей трейдер, половиною акцій якого володіє "Газпром", перепродував газ госхолдингу "Нафтогаз України", а також самостійно продавав частину газу до Польщі. RosUkrEnergo поки офіційно не коментує ситуацію з поставками газу до Польщі.

Польща споживає щорічно порядка 14 мільярдів кубометрів природного газу. При цьому імпорт газу безпосередньо з РФ складає 6,2 мільярди кубометрів в рік, власна здобич газу - 4,2 мільярди кубометрів. Транзитом до Німеччини через Польщу йде 30 мільярдів кубометрів газу.

Читайте також:

Мєдвєдєв не гарантує, що газова криза не повториться
Мєдвєдєв: Україна нам нав'язала газових посередників
Фірташ зібрав на нараду представників "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: