Польща не просила США захистити її від Росії

Польща спростувала інформацію про те, що просила розміщення американських військових на своїй території для захисту від агресії Росії.

Польща спростувала інформацію про те, що попросила США розмістити війська на своїй території, щоб захиститися від Росії.

Про це повідомив офіційний представник МЗС Польщі Петро Пєшковський, коментуючи заяви російських ЗМІ.

За його словами, одне з російських інформаційних агентств приписали міністру слова, яких він не говорив. "Схоже, що в даному випадку ми маємо справу з навмисної маніпуляцією", - відзначив польський дипломат.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що глава польського МЗС Радослав Сікорський, перебуваючи у Вашингтоні, нібито закликав США розмістити американські війська на території Польщі для захисту від можливої агресії з боку Росії.

У Москві викликали певне занепокоєння слова міністра закордонних справ Польщі, який побажав бачити "щит проти російської агресії". "Якщо підтвердиться, що пан Сікорський дійсно це говорив, то залишиться лише висловити крайнє здивування", - відзначив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко.

"Ми звернули увагу на цю інформацію, в даний час ми її перевіряємо, - сказав дипломат. - Виходить, що рефлекси холодної війни, причому, в гіршому їх втіленні, все ще живі в Варшаві". Роздуми про "російської агресії" в корені суперечать заявам польського керівництва про прагнення вибудовувати конструктивні відносини з РФ на основі взаємної поваги, відзначив російський дипломат.

Посол США в РФ Джон Байерлі у відповідь на пропозицію Сікорського заявив, що американська армія не збирається служити для Польщі "щитом" проти кого б то не було, а лише готова при необхідності допомогти польській армії в модернізації. "Це аж ніяк не пов'язано з зовнішньою загрозою, якої взагалі не існує", - додав дипломат.

Недавні російсько-білоруські навчання "Захід-2009" викликали чимале занепокоєння в Польщі. Місцеві ЗМІ повідомляли, що в ході маневрів відпрацьовувалися не тільки захист майбутнього газопроводу "Північний потік", але й наступальна висадка військ на польських берегах, а також використання літаків для перевезення ядерної зброї.

Читайте також:

Свинячий грип проник в родину прем'єра Польщі

Польща попросила в США захисту від російської агресії

Росія відпрацювала ядерний удар по Польщі

Латвія звинуватила Росію у підготовці військової агресії проти країн Балтії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: