Польща підписала контракт зі США на розміщення ракет Patriot

США та Польща підписали договір щодо статусу американських військ на території країни. Американці обслуговуватимуть установки ракет Patriot.

Польсько-американський договір щодо статусу військ США на території Польщі SOFA (Status of Forces Agreement) підписаний у Варшаві.

Американські військові будуть обслуговувати установки протиповітряної оборони Patriot. Очікується, що батарея з'явиться в Польщі наприкінці березня 2010 року.

Договір підписали заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Еллен Таушер і заступник міністра національної оборони Польщі Станіслав Коморовський.

"Це важливий момент у співпраці між США та Польщею", - сказав міністр національної оборони Польщі Богдан Клих, який був присутній на церемонії підписання SOFA. За його словами, цей договір про статус військ США в Польщі "буде основою для співпраці в майбутньому". Глава військового відомства Польщі також підкреслив, що "уряди Польщі та США користуються однією й тією ж мовою (у питаннях безпеки)".

Американські військовослужбовці будуть розміщені в Польщі на кількох військових базах, розташованих на півночі країни.

Згідно з цією угодою американські військовослужбовці за скоєння злочинів за межами своїх військових баз і не при виконанні службових обов'язків будуть нести відповідальність перед польською владою. Договір також регулює правила оподаткування американських баз. Підписати угоду мали 10 грудня, але відклали церемонію на день.

У Варшаві розраховують, що Польща отримає американські бойові, а не навчальні комплекси Patriot, які будуть інтегровані в зовнішню систему ППО країни.

Аналітики вважають, що SOFA може стати юридичною підставою для розгортання в майбутньому в Польщі інших американських підрозділів

Нагадаємо, деякі експерти не знаходять сенсу в установці лише однієї батареї Patriot.

"Одна батарея нічого не змінить. Вона може захистити лише один міський район. З військової точки зору це нічого не значить, це не захистить Польщу взагалі. Це символічний жест", - вважає Ян Філіп Станілко, аналітик варшавського інституту політичних досліджень імені Собеського. На його думку, для захисту Польщі від ракет слід було б встановити близько 15 таких батарей.

Директор аналітичного ресурсу GlobalSecurity.org Джон Пайк назвав встановлення батареї "повною втратою часу всіх і кожного для того, щоб зберегти обличчя".

Але не всі згодні з цією думкою. Експерти розвідувальної групи Stratfor вважають, що Польща потребує передусім американської військової присутності, хоча б символічно, що збільшує можливість надання їй військової допомоги у випадку, якщо країна піддасться нападу. А виразиться військова присутність принаймні в наявності фахівців, які будуть обслуговувати батарею ППО.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося, що незважаючи на висловлений адміністрацією Барака Обами відмову від планів розміщення об'єктів ПРО в Східній Європі, в Польщі все ж можуть бути встановлені ракети-перехоплювачі.

Читайте також:

Росія і Польща домовилися про постачання газу

Німеччина вимагає від США вивезти з країни ядерні боєголовки

Росія буде обслуговувати радянську техніку НАТО

НАТО розробило план оборони Польщі від російської агресії
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: