Польща попрощалася з президентом Качинським

Подружжя Качинських поховали під Вежею Срібних Дзвонів у Вавельському замку. Жалоба у Польщі триватиме до опівночі неділі.

Польща в неділю попрощалася з президентом Лехом Качинським та його дружиною Марією, які трагічно загинули 10 квітня в авіакатастрофі під Смоленськом.

Подружжя Качинських поховали під Вежею Срібних Дзвонів в кафедральному соборі краківського королівського замку на Вавелі, в крипті, де спочиває польський державний діяч Юзеф Пілсудський.

У центрі Кракова, де проходило прощання з Качинськими, зібралися близько 150 тисяч людей. На похорон Качинських, похованих в королівському замку на Вавелі, приїхали лідери низки країн, у тому числі президент України Віктор Янукович.

Прощання з Качинськими відбулося на центральній, Ринковій площі Кракова, траурна меса проходила в Маріацькому костьолі.

Після відспівування траурна процесія з трунами президентського подружжя попрямувала з костьолу Королівським трактом у замок на Вавелі.

Вшанувати пам'ять трагічно загиблої президентського подружжя прибули лідери РФ, ФРН, України, Литви, Латвії, Чехії, голова Європарламенту. На похороні були присутні рідні Качинських і близькі друзі.

Коли труни переносилися в крипту, пролунав 21 артилерійський залп. У цій частині церемонії брали участь тільки родичі президентського подружжя та їхні найближчі друзі. Дві труни були поміщені в алебастровий саркофаг бурштинового кольору. На ньому викарбувані імена Леха і Марії Качинських і хрест. Біля саркофага встановили спеціальну меморіальну дошку в пам'ять про загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом.

Після від'їзду іноземних делегацій крипта буде відкрита для відвідування учасників прощальної церемонії весь недільний вечір.

До ранку 10 квітня в новітній історії Польщі не було трагедій такого масштабу. У цей день польський урядовий літак ТУ-154 розбився під Смоленськом при заході на посадку. На борту знаходилися 96 людей: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто. Президент Польщі Лех Качинський з офіційною делегацією летів в Катинь для участі в меморіальних заходах, щоб віддати данину пам'яті польським офіцерам, розстріляним у 1940 році.

Жалоба у Польщі триватиме до опівночі неділі.

Читайте також:

Глави держав відмовились летіти на похорон Качинського через хмару попелу

Ющенко: В особі Качинського Польща втратила свого Рейгана

Ющенко запропонував назвати на честь Качинського вулиці в Україні

Офіційно: літак Качинського заходив на посадку тільки один раз

ВідеоСьогодні Польща прощається зі своїм загиблим президентом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: