Польща прийме "європейську конституцію" після Ірландії

Лісабонський договір, який виконує роль єдиної європейської конституції, може буде підписаний Польщею не раніше жовтня, коли рішення по ньому прийме Ірландія.

Президент Польщі Лех Качинський заявив, що Польща підпише Лісабонський договір лише після того, як цей документ схвалить Ірландія.

На спільній прес-конференції з президентом Німеччини Хорстом Келером, який відвідав Варшаву, Качинський оголосив, що після підписання договору Ірландією Польща буде готова приєднатися до неї негайно.

Раніше таку ж позицію озвучив президент Чехії Вацлав Клаус (тоді як чеський парламент договір вже схвалив).

Що стосується Келера, то він сказав, що Німеччина підпише Лісабонський договір після закінчення дебатів в Бундестагу. 30 червня Федеральний конституційний суд Німеччини припинив ратифікацію договору до внесення деяких поправок до законодавства. На даний час депутати Бундестагу обговорюють ці поправки.

Келер на прес-конференції у Варшаві не назвав термін завершення даної роботи, але раніше повідомлялося, що поправки мають бути прийняті до 27 вересня.

До Лісабонського договору, який буде виконувати функції єдиної європейської конституції, на даний момент приєдналися 23 з 27 країн Євросоюзу. Документ досі не підписали Ірландія, Чехія, Польща і Німеччина.

В Ірландії питання про прийняття договору влітку 2008 років було винесене на референдум, в ході якого мешканці країни проголосували проти. Після ряду узгоджень документ буде винесений на повторний референдум, призначений на жовтень 2009 року.

Читайте також:

Польща хоче провести Євро-2012 лише з Україною

Польща відкриває кордони мешканцям Волині й Львівщини

Росія знову звинуватила Польщу у розв’язанні війни

Міністри Тимошенко зіграють з польськими колегами у футбол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: