Польща шантажує Росію

Польща загрожує блокувати вступ РФ до СОТ, якщо та не скасує ембарго на м’ясо та овочі.

Польща заблокує вступ Росії до СОТ, якщо Москва не скасує ембарго на поставки овочів і м'яса, введене в листопаді 2005 року, заявив замміністра сільського господарства Польщі Ян Кшиштов Ардановскі.

"Польща хотіла б, аби Росія була членом СОТ. Якщо підходи Росії до Польщі (в області ветеринарного і м'ясного контролю продукції) не зміняться, то ми повинні будемо виступити проти членства Росії у СОТ," - заявив замміністра на прес-конференції в Москві.

"Нам би цього не хотілося," - додав він.

За словами замміністра сільського господарства Польщі, Росія, не знімаючи ембарго на експорт польської м'ясної продукції, посилається на свої стандарти в області ветеринарного і фітосанітарного контролю.

"Тим часом, у світі прагнуть до уніфікації стандартів, і польські продукти відповідають загальним вимогам, з якими не мають нічого спільного норми, на які посилається російська сторона," - заявив Ардановскі.

За його словами, Варшава не бачить підстав для збереження російського ембарго.
Замміністра нагадав, що на польських м'ясопереробних підприємствах були проведені інспекції за участю російських фахівців та експертів з Європейської комісії.

"Європейські експерти відзначили, що є незначні порушення, тоді як російська сторона заявила про те, що ці порушення дуже серйозні. Таким чином, російські представники поставили під сумнів всі системи контролю за продуктами Європейського Союзу," - заявив Ардановскі.

Росія ввела тимчасову заборону на поставки м'яса й овочів із Польщі в листопаді 2005 року у зв'язку з тим, що польські підприємства реекспортували цю продукцію з третіх держав, що представляють небезпеку у ветеринарному та фітосанітарному плані.

Вимагаючи зняти ембарго, Польща заблокувала переговори за новою угодою про партнерство і співпрацю між Росією і ЄС, термін дії якого закінчується в грудні 2007 року.

Як відзначив замміністра сільського господарства Польщі, польська сторона вимушена пов'язувати питання російського ембарго з польським вето на початок переговорів за новою угодою про співпрацю між Росією та Євросоюзом.

За словами Ардановскі, в Євросоюзі діє принцип солідарності країн, і більшість держав ЄС підтримує позицію Варшави.

Замміністра також нагадав, що проблема з експортом м'ясної продукції з Польщі виникла, коли російська сторона знайшла у ряді випадків фальшиві сертифікати на продукцію.

"Ці факти були перевірені та коли вони знайшли своє підтвердження, матеріали були направлені в прокуратуру", - сказав він.

За словами Ардановскі, після введення російського ембарго польські компанії, які спеціалізувалися на експорті до Росії, "мали певні проблеми".

"Але завдяки новим ринкам, зокрема українському, вдалося компенсувати проблеми, пов'язані з цим ембарго," - сказав замміністра сільського господарства.

Він відзначив, що до введення російського ембарго щорічна виручка від експорту м'ясної продукції до Росії складала близько 400 мільйонів євро, що складає приблизно 5% від загального обсягу експорту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: