Польща та Італія добилися свого в ЄС

Польща матиме постійно генерального речника у Європейському трибуналі юстиції, приєднавшись до групи п'яти найбільших держав ЄС.

У перший день зустрічі керівникам держав та урядів Європейського Союзу у Лісабоні вдалося досягти порозуміння у справі реформуючого трактату Співдружності країн ЄС. Є згода щодо остаточного варіанту документу, урочисте підписання якого відбудеться 13 грудня. 

Польська делегація переговорами у Лісабоні задоволена, оскільки полякам вдалося ввести вимоги щодо врегулювання, яке дозволяє тимчасово блокувати некорисні рішення ЄС. Позитивно оцінюють переговори також італійці, які у новому Європейському парламенті від 2009 року матимуть на одного євродепутата більше. 

Президент Польщі Лєх Качинський не приховував задоволення з приводу того, що блокуючий механізм (так званий механізм з Йоаніни) внесено не в декларацію, як раніше планувалося, а в протокол, який має вищий ранг. 

За словами Л.Качинського, ”протокол нічим не відрізняється у нормативному розумінні від трактату. “Можливо, його назва не така приваблива, але насправді це нам гарантує незмінність цього механізму”, - зазначив польський президент. 

Зміцнення принципу з Йоаніни відбудеться у момент, коли набуде чинності система обрахування голосів на основі подвійної більшості. 

У Лісабоні домовлено, що Польща матиме постійно генерального речника у Європейському трибуналі юстиції. Таким чином, Польща приєднається до групи п’яти найбільших держав Євросоюзу, а кількість речників зросте до одиннадцяти 

Як зазначив Л.Качинський, ”шестеро речників будуть речниками шести найбільших європейських держав, а п’ять – ротаційні, з усіх інших держав Європи. Можливо, з часом їх кількість буде збільшуватися. Адже таке вирішення є задовільним для Польщі, але воно не повністю задовольняє саму установу - трибунал”, - зауважив президент Польщі. 

Італійцям вдалося переконати лідерів Європейського Союзу, щоб збільшити на одне місце їхнє представництво у Європейському парламенті. У результаті, від 2009 року вони матимуть 73 представника. Делегація з Риму боролася за додатковий голос, тому що серед великих держав Співдружності Італія найбільш потерпіла при новому поділі.
 
Схвалений лідерами Європейського Союзу трактат буде урочисто підписаний 13 грудня. Президент Польщі зазначив, що для його країни ця дата “не надто щаслива” (йдеться про роковини введення воєнного стану), але, як додав Л.Качинський, у цій справі він уже не протестував.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: