Польща відклала входження до єврозони

Польща вирішала відкласти входження до єврозони до 2015 року. Тоді злоті будуть замінені євро.

Польща може ввійти в єврозону в 2015 році. З такою заявою виступив прем'єр-міністр країни Яцек Ростовський.

Раніше в Польщі припускали злоті обміняти на євро в 2011 році, а потім в 2012 році, однак від цих планів довелося відмовитися у зв'язку зі світовою фінансовою кризою.

Нові терміни введення євро урядом ще не називалися, проте 11 грудня прем'єр-міністр країни Дональд Туск заявив, що необхідно обговорити можливість введення європейської валюти саме в 2015 році.

Польща, разом з Чехією, Угорщиною та країнами Балтії, вважається державою, в якій можливе введення євро вже в найближчі роки. Раніше 15 грудня в Естонії, ще одному претендентові на входження до єврозони, заявили, що зможуть виконати всі умови для введення нової валюти навесні 2010 року. Після цього може бути розпочато формальна процедура введення євро.

Для того, щоб бути прийнятою в зону євро, країні необхідно виконати кілька макроекономічних умов. Зокрема, дефіцит бюджету не повинен перевищувати трьох відсотків ВВП, а інфляція - бути не більш ніж на півтора відсотка вище, ніж у трьох країнах - учасницях єврозони з найбільш низькою інфляцією.

Зараз в єврозону входить 16 країн. Останньою до альянсу приєдналася Словаччина - у січні 2009 року. На 2010 рік прийняття нових держав до єврозони не планується.

Читайте також:

Економіка Європи зросла вперше з початку кризи

МВФ радить Східній Європі замінити долар на євро

Перший президент ЄС виступив за розширення Євросоюзу

Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: