Польща відкликала посла з Білорусі через репресії

У Білорусі силовики вигнали з Дому польського Спілку поляків Білорусі, яка вважається опозиційною щодо влади. Польща відкликала свого посла для консультації.

Дім польський Фото: udf.by
Дім польський Фото: udf.by
МЗС Польщі занепокоїлося репресіями щодо своїх співвітчизників у Білорусі і відкликало посла для консультацій.

Приводом для цього стали події в білоруському місті Івенець (Мінська область), де співробітники силових структур зайняли будинок польської громади (Польський дім).

Посол Польщі в Білорусі Генрик Літвін у вівторок відкликаний до Варшави для консультацій щодо інцидентів переслідування поляків білоруською владою.

Про це повідомив представник польського посольства Польщі в Мінську.

"Посол відкликаний у зв'язку з конфліктом, що виник навколо Дому польського в Івенці (Мінська область)", - сказав він.

За інформацією польського диппредставництва, посол Білорусі в Польщі Віктор Гайсенок в понеділок був викликав у МЗС у Варшаві, де віце-міністр Анджей Кремер висловив йому серйозну стурбованість діями білоруських правоохоронних органів відносно Дому польського в Івенці.

У понеділок в Івенці в Польський дім, що належить невизнаній білоруською владою Спілці поляків Білорусі, з'явилися співробітники міліції та судові виконавці та приступили до опису майна. Сам будинок було оточено міліцією. Активісти невизнаної Спілки поляків на вимогу міліції залишили будівлю.

Спілка поляків Білорусі була утворена в 1990 році. Вона об'єднала польські культурно-просвітницькі товариства в Білорусії. У 2005 році Спілка розкололася. Частина її, лояльна владі, є офіційно визнаною. Активісти невизнаної СПБ на чолі з Анжелікою Борис знаходяться в опозиції до чинної влади.

У МЗС Білорусії поки не коментують ситуацію.

Читайте також:

Для білоруських опозиціонерів створили тести

ЄС продовжив мораторій на санкції проти білоруської влади

Генпрокуратуру Білорусії попросили завести справу на Лукашенка

Чеські сенатори вирішили не випускати Лукашенка з літака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: