Польща візьме участь в альтернативній системі ПРО США

Польща висловила свою зацікавленість у розробці альтернативи системи ПРО і заявила, що готова певною мірою брати у ньому участь.

Варшава готова взяти участь в альтернативній системі американської протиракетної оборони (ПРО) в Європі, про створення якої раніше. оголосив президент США Барак Обама

З такою заявою в середу, 21 жовтня, виступив польський прем'єр Дональд Туск.

"Польща вважає новий протиракетний проект дуже цікавим, а також важливим і готова, певною мірою, брати в ньому участь", - сказав він після зустрічі з американським віце-президентом Джозефом Байденом.

Останній відправився в європейське турне 20 жовтня, під час якого відвідає Польщу, Румунію та Чехію. Як повідомили в Білому домі, в ході поїздки Байден обговорить з лідерами центральноєвропейських країн питання про співробітництво у сфері протиракетної оборони.

Також переговори торкнуться "стратегії в Афганістані, реформування НАТО, енергобезпеки, проблеми зміни клімату, диверсифікації джерел енергії, питань демократії, економіки".

США в односторонньому порядку створюють стратегічну систему ПРО, в рамках якої вже розгорнуто бази протиракетної оборони і радари на Алясці і в Каліфорнії, а також стаціонарні радари в Гренландії, Великобританії, Японії та мобільні радарні системи морського базування.

Розміщення елементів ПРО поблизу від кордонів РФ - радара в Чехії і протиракет у Польщі - було в середині вересня відкладено до 2015 року за рішенням президента Барака Обами, але не скасовано.

Читайте також:

Німеччина створює альтернативу американській ПРО

Росія зацікавилася альтернативною системою ПРО США

Нова система ПРО США буде дорогою і неефективною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: