Польща візьметься за питання ПРО

Польща буде готова повернутися до діалогу зі США по ПРО після консультацій із НАТО та сусідніми державами, заявив прем'єр Туск, виступаючи з промовою у парламенті.

"Ми усвідомлюємо, яку політичну та військову вагу уявляє собою ініціатива протиракетної оборони (США)," - сказав глава уряду Польщі.

"Подальші переговори з цього питання ми будемо готові проводити після серії консультацій із НАТО та деякими нашими сусідами," - пояснив Туск.

Прем'єр-міністр Польщі не уточнив, про які сусідні держави ідеться.

Дональд Туск у польському Сеймі
Dziennik
Дональд Туск виступає з програмною промовою в польському Сеймі
У четвер міністр закордонних справ країни Радослав Сікорський заявив, що він особисто "схвалює проведення консультацій із Росією з цього питання".

Плани США з розгортання елементів протиракетної оборони (ПРО) в Європі передбачають будівництво РЛС у Чехії на території військового полігону Брди неподалік від Праги, а також розміщення десяти ракетних установок на території Польщі.

Вашингтон стверджує, що ракети американської бази ПРО в Польщі встановлюватимуться для перехоплення іранських ракет. Москва, у свою чергу, розцінює розміщення елементів протиракетної оборони поблизу російського кордону як загрозу національній безпеці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: