Польща визнала, що їй пропонували похід проти СРСР

Лідери світових держав, які зібралися у польському Гданську з нагоди річниці початку Другої світової війни, ще раз згадали про історію. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У польському Гданську почалася церемонія з нагоди 70-ї річниці початку Другої світової війни. Лідери Польщі та інших держав вшанували хвилиною мовчання пам'ять захисників фортеці Вестерплятте.

Глави урядів і міністри закордонних справ європейських держав, закордонні гості поклали вінок до солдатської могили та поставили на неї запалені свічки. Церемонія трохи затрималася через запізнення польського президента Леха Качинського. Пізніше він виступив і зробив низку заяв.

Качинський, зокрема, сказав, що для миру в довоєнній Європі мало "переломне значення створення третього рейху агресивної нацистської ідеології, що суперечила всій європейській цивілізації".

Також Качинський заявив, що до початку Другої світової війни Польща отримувала пропозицію спільного "походу на схід", але ці заклики були рішуче відкинуті. "Війна завершилася для нас поразкою, тому що вона повинна була так завершитися", - констатував Качинський. Він вказав на необхідність шанувати пам'ять мільйонів радянських солдатів, загиблих у роки Другої світової війни.

Крім того, Качинський назвав одним із найважчих для його країни фрагментів війни події в Катині. При цьому він припустив, що катинські події, можливо, були помстою за знищення поляками полонених червоноармійців під час польсько-радянської війни 1919-20 років.

Нагадаємо, під час польсько-радянської війни 1919-20 років, десятки тисяч солдатів Червоної армії, які потрапили в полон, загинули або були знищені у польських таборах для військовополонених. Точна кількість вбитих червоноармійців невідома, але відомо, що лише у центральній битві під Варшавою Червона армія втратила 25 тисяч людей вбитими, а ще 60 тисяч потрапили у полон.

Що стосується катинських подій, то з матеріалів, розсекречених російською стороною на початку 1990-х років, можна побачити, що на території колишнього СРСР у різних місцях, у тому числі в Катині (Смоленська область), офіцерами НКВС було розстріляно більше 20 тисяч польських солдатів і офіцерів.

На церемонії виступив і прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Він заявив, що етичний борг людства - свято берегти пам'ять про перемогу в Другій світовій війні.

За словами Путіна, "перемога в боротьбі з нацизмом далася величезною ціною та втратами". Він також звернув увагу на чисельність втрат Радянського Союзу у війні. "З 55 мільйонів загиблих у Другій світовій війні, більше половини - громадяни СРСР", - підкреслив російський прем'єр.

Він закликав інші країни за прикладом Росії визнати свої помилки минулого, що призвели до початку Другої світової війни, причому на державному рівні. "Потрібно визнати ці помилки. Наша країна зробила це. Державна Дума РФ, парламент країни засудили пакт Молотова-Ріббентропа. Ми маємо право чекати на те, щоб і в інших країнах, які пішли на операцію з нацистами, було це теж зроблено. І не на рівні заяв політичних лідерів, а на рівні політичних рішень", - наголосив Путін.

Західних партнерів Путін закликав відмовитися від зведення історичних рахунків та будувати відносини на спільних моральних і правових принципах. "Нам потрібно вилікувати суспільство від зарази ксенофобії, расової ненависті, взаємної недовіри, побудованої на цинічному перекручуванні або грубій фальсифікації історії", - наголосив прем'єр РФ.

Прикладом такого подолання конфліктів він назвав нинішні відносини між Росією та Німеччиною та закликав до таких саме відносин і Польщу.

Нагадаємо, у вівторок, 1 вересня, у Польщі розпочалися меморіальні заходи, присвячені 70-річчю початку Другої світової війни. Разом із політиками з Польщі, Німеччини, Росії, участь у цих заходах взяла й українська делегація на чолі з прем'єром Юлією Тимошенко.

Напередодні пам'ятної дати Служба зовнішньої розвідки РФ розсекретила архівні документи, що свідчать про те, що напередодні війни Польща планувала розчленувати та знищити СРСР.

Згідно документам, з цією метою польське керівництво, зокрема, розпалювало сепаратизм на Кавказі, в Україні та Середній Азії.

Читайте також:

Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Українська Друга світова

Лавров: противники Росії хочуть переписати історію Другої світової війни

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: