Польща заборонила в`їзд білоруським чиновникам за гоніння інакодумців

Польща заборонила в'їзд білоруським чиновникам, що влаштували гоніння на Союз поляків Білорусі та його лідера.

У понеділок були затримані як мінімум 13 активістів неофіційного Союзу поляків, у тому числі його лідер Анжеліка Борис. Крім неї були затримані прес-секретар організації Ігор Банцер і активіст Мечислав Яскевич. Їх також звинуватили в організації несанкціонованого мітингу в обласному центрі 10 лютого.

Сама Борис була оштрафована судом у понеділок на 1,05 мільйона білоруських рублів (близько 362 долари). Глава Польщі терміново викликав голову МЗС Польщі Радослава Сікорського до президентського палацу в зв'язку з подіями в Білорусії навколо Союзу поляків. Після цього Сікорський оголосив про заборону на в'їзд до країни особам, "які беруть участь в розколі демократично обраного Союзу поляків Білорусі (СПБ) на чолі з Анжелікою Борис, а також для білоруських чиновників, причетних до цього".

"Заборона (на в'їзд до Польщі) набирає чинності опівночі", - сказав глава польського зовнішньополітичного відомства. Сікорський додав, що до чорного списку внесено більше 10 осіб.

Лех Качиньський найближчим часом направить особисте послання президенту Білорусії Олександру Лукашенку з проханням втрутитися у врегулювання ситуації навколо польської національної меншини в Білорусі.

Союз поляків Білорусі був утворений в 1990 році і об'єднав польські культурно-просвітницькі товариства в Білорусії. У 2005 році Союз розколовся. Частина його, лояльна до місцевої влади, є офіційно визнаною. Активісти невизнаного СПБ на чолі з Анжелікою Борис знаходяться в опозиції до чинної влади.

Протистояння всередині СПБ загострилося у зв'язку з конфліктом навколо Будинку польського в Івенце. Його не можуть поділити два крила Союзу поляків у Білорусі - офіційне та незареєстроване. Кожна зі сторін стверджує, що має право на власність.

Восьмого лютого судові виконавці зробили опис майна Будинку польського, вигнавши з будівлі активістів неофіційного СПБ. Керівництво організації розцінило це як "захоплення" і звернулося за підтримкою до польської влади.

У зв'язку з цими подіями минулого тижня посол Білорусі в Польщі Віктор Гайсенок був викликаний до польського МЗС, де йому висловили стурбованість діями білоруських правоохоронних органів відносно Дому польського. Посол Польщі в Білорусі Хенрік Литвин був на два дні відкликаний для консультацій до Варшави.

Глава МЗС Білорусі Сергій Мартинов 11-12 лютого відвідав з візитом Польщу, незважаючи на те, що польська опозиція вимагала від влади скасувати візит у зв'язку з конфліктом навколо СПБ.

Цього тижня має відбутися зустріч Анжеліки Борис з керівництвом Польщі. Відвідати Варшаву її запросив президент Лех Качинський.

Читайте також:

Лукашенко написав Мєдвєдєву листа про нафту

У НАТО визнали, що російсько-білоруські навчання не являли загрози для альянсу

Генпрокуратуру Білорусії попросили завести справу на Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: