Польща знову заявила, що недоотримує російський газ

Польща й надалі отримує тільки половину від належного їй російського газу.

Польща як і раніше отримує через територію України тільки половину російського газу, належного їй за контрактом, заявила прес-секретар польської газової компанії PGNiG Йоанна Васицька-Закжевська. Поточний обсяг постачань на польсько-українському кордоні становить 7 мільйонів кубометрів на добу, тоді як її обсяг повинен бути 14 мільйонів кубометрів на добу. За її словами, це означає, що контракт з RosUkrEnergo не виконується.

23 січня 2009 року голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що недостатні постачання російського газу до Польщі пов'язані з діяльністю посередника - RosUkrEnergo. 22 січня вперше стало відомо, що Польща отримує лише половину належного їй російського газу. Недостатні 7 мільйонів кубометрів газу на добу, Польща отримувала через пункт Високе на польсько-білоруському кордоні.

"Газпрому" належить 50 відсотків акцій RosUkrEnergo, а інші 50 відсотків - українським бізнесменам, включаючи Дмитра Фірташа. Згідно з домовленостями, досягнутим між Росією і Україною всередині січня 2009 року ця компанія була виключена зі схеми постачань російського газу для української сторони. Проте, ці угоди не стосуються експортних постачань RosUkrEnergo.

Нагадаємо, до 2009 року RosUkrEnergo купувала у "Газпрому" 60 мільярдів кубометрів газу на рік. Після цього близько 50 мільярдів кубометрів газу перепродувалися "Нафтогазу України", а решта експортувалася в деякі європейські країни. "Нафтогаз" розраховувався за куплений газ з RosUkrEnergo, а RosUkrEnergo - з "Газпромом". 

Читайте також:

"Газпром" звинуватив RosUkrEnergo в відборі газу для Польщі

Москва продала борги Фірташа Україні

Фірташ готує судовий позов до "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: