Польщі передрекли газову незалежність від Росії

У Польщі виявили великі запаси сланцевого газу, котрі дозволять країні позбутися залежності від постачання блакитного палива з Росії.

Запаси нетрадиційних джерел природного газу в Польщі оцінюються в 1,36 трильйона кубометрів.

Про це свідчать відомості компанії Wood Mackenzie, які наводить The Times. Якщо дані Wood Mackenzie отримають підтвердження, то доведені запаси газу в ЄС збільшаться на 47%, а Польща, яка зараз імпортує більше 70% палива з Росії, перейде на самозабезпечення.

Зараз Польща споживає близько 14 мільярдів кубометрів газу на рік, закуповуючи більшу частину палива в Росії. Польська влада підтримує розробку нетрадиційних джерел видобутку природного газу, в тому числі фіскальними заходами, сподіваючись знизити залежність країни від російського газу.

Розробку нетрадиційних джерел видобутку природного газу (метан із вугільних пластів і сланцевий газ) все частіше називають альтернативою видобутку палива з газових, газоконденсатних, газонафтових, нафтогазових родовищ.

ConocoPhillips має намір почати бурити свердловини в рамках програми по видобутку сланцевого газу в польському Гданську в травні 2010 року. Прикладу ConocoPhillips незабаром повинні наслідувати американські Exxon-Mobil і Marathon, а також канадська компанія Talisman Energy.

У США видобуток сланцевого газу з 1990 року виріс з 10 до 40 від усього обсягу видобутку в 2009 році, що призвело до втрати Росією статусу лідера у світовому газовидобутку в 2009 році (745,3 проти 582,9 мільярда кубометрів).

США продовжують нарощувати видобуток сланцевого газу, завдяки чому сподіваються незабаром зовсім відмовитися від імпорту палива. Європа ж сильно залежить від імпорту природного газу з Росії, Норвегії та Північної Африки.

Не менше 40 нафтових компаній почали в Європі пошуки сланцевого газу. Так, Royal Dutch Shell веде пошуки в Швеції й Україні, Exxon Mobil - в Німеччині, а ConocoPhillips і Chevron - у Польщі.

За прогнозом Оксфордського інституту енергетичних досліджень, видобуток сланцевого газу в Європі почнеться не раніше ніж через 10 років. Справа в тому, що на відміну від США, в Європі набагато менше наземних бурових установок.

Крім того, в Європі, де щільність населення вище, важче отримати ліцензію на буріння, тоді як у США видобуток сланцевого газу - розвинена галузь промисловості з низьковитратною структурою.

Усього країни ЄС в 2010 році буде потрібно 554 млрд кубометрів газу, чверть від якого, як очікується, складе паливо з Росії.

Очікується, що найближчим часом на показники видобутку газу в Росії та його реалізації "Газпромом" надасть прямий вплив нарощування видобутку сланцевого газу. Раніше Мінприроди РФ вже визнало, що Росія втратила для себе ринок США, а затримки в розробці "Газпромом" родовищ в Росії можуть призвести і до втрати позицій газового концерну в Європі.

За даними Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу Міненерго, видобуток газу в Росії в першому кварталі перевищив рівень січня-березня 2009 року на 15,9% і склав 181,6 мільярда кубометрів газу. Видобуток "Газпрому" збільшився на 16,6% - до 144,18 мільярда кубометрів.

Читайте також:

Видобуток нафти в Росії досяг рекордного рівня

Росія наполягає на придбанні української ГТС у власність

Україна і Росія домовились розпочати перегляд газових контрактів

У Німеччині запевняють, що обхідні труби Росії не загрожують Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: