Польщу викрили в транзиті в'язнів секретних в'язниць ЦРУ

У розпоряджені агентства з аеронавігації з'явилися свідчення приземлення в Польщі літаків, найнятих ЦРУ для перевезення ув'язнених.

У розпорядження міжнародних правозахисних організацій вперше потрапили докази того, що через територію Польщі в 2002-2005 роках здійснювався транзит в'язнів секретних в'язниць ЦРУ.

Польське державне агентство з аеронавігації надало правозахисникам дані про польоти літаків у зазначений період. Серед них виявилися свідчення приземлення в Польщі літаків, найнятих ЦРУ для перевезення ув'язнених.

Як заявив представник Гельсінського фонду за права людини Адам Боднар, доказів того, що на території Польщі дійсно розміщувалися секретні в'язниці ЦРУ, поки немає, проте свідоцтва перевезення через територію країни ув'язнених є "ще одним кроком на шляху до істини".

Польська влада інформацію правозахисників коментувати відмовилася. За словами представника уряду, Варшава буде чекати результатів офіційного розслідування, яке почалося в 2008 році.

Боднар зазначає, що отримані від державного агентства дані про як мінімум шість випадків приземлення на території Польщі літаків ЦРУ добре узгоджуються з висновками звіту Ради Європи 2007 року. У цьому звіті уряду 14 європейських країн звинувачували в тому, що видали дозволи на організацію секретних в'язниць або дозволяли ув'язнених транзит через свою територію.

Секретні в'язниці ЦРУ використовувалися для утримання ув'язнених, підозрюваних у зв'язках з терористичними організаціями. Вони функціонували в 2002-2005 роках на території Пакистану, Афганістану, Марокко і ряду інших країн. ЗМІ повідомляли також про секретні в'язниці ЦРУ на території Польщі, відкритої в околицях аеропорту Шиман. Однак докази існування цієї в'язниці досі не опубліковані.

Наприкінці 2006 року секретні в'язниці були офіційно заборонені Генасамблеєю Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також:

ЦРУ розсекретила історію найбільшого скандалу "холодної війни"

Іран заявив про затримання декількох агентів ЦРУ

Безпілотники ЦРУ добили пораненого лідера пакистанських талібів

Сейм Литви офіційно визнав існування у країні таємної в'язниці ЦРУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: