Польська прокуратура допитала смоленських диспетчерів про загибель Ту-154

Допит одного зі смоленських диспетчерів тривав вісім годин. Про що саме розмовляли прокурори і диспетчери - не повідомляється.

Прокурори Польщі провели допит авіадиспетчерів Віктора Риженка і Павла Плюсніна, що працювали на аеродромі "Смоленськ-Північний" в день аварії літака польського президента Леха Качинського.

Допит Риженка тривав вісім годин. Його чекає ще одна зустріч з прокурорами, в ході якої диспетчер відповість на додаткові питання. Про що саме велася бесіда, не повідомляється. Плюсніна, який керував польотом 10 квітня 2010 року на "Північному", допитали в понеділок, 7 лютого.

Про допит ще одного диспетчера Миколи Краснокутського, чий голос присутній на розшифровці переговорів між смоленським аеродромом і польським Ту-154, не повідомляється.

Передбачалося, що Польща представить свій власний остаточний звіт про причини катастрофи під Смоленськом протягом лютого. Однак з технічних причин публікацію відклали на кілька тижнів.

Причиною затримки стала неполадка одного з приладів на другому польському Ту-154, ідентичному тому, що розбився під Смоленськом. Дисплей приладу змінив колір, що не дозволяє в точності повторити політ. У той же час прес-секретар польських ВПС Роберт Купрач підкреслив, що технічно, за винятком кольору дисплея, прилад повністю справний.

В результаті краху президентського Ту-154 під Смоленськом загинули 96 осіб, у тому числі Качинський з дружиною та інші високопоставлені польські чиновники. На початку 2011 року був опублікований звіт Міждержавного авіаційного комітету (МАК), в якому вказувалося на помилки польських пілотів. МАК прийшов до висновку, що екіпаж прийняв помилкове рішення сідати в умовах туману, при цьому пілоти відчували тиск з боку головкому польських ВПС, що знаходився в кабіні пілотів.

Польща відмовилася визнати висновки фахівців МАК остаточними. Як стверджують польські експерти, російські диспетчери несвоєчасно повідомили пілотам про те, що літак збився з курсу. У відповідь на ці претензії МАК опублікував розшифровку переговорів диспетчерів.

Читайте також:

Качинського і Ту-154 згубила секретна інструкція

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

Сім'я Качинського звинуватила Москву в організації авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: