Польська прокуратура визначилася: Качинського ніхто не вбивав

Військова прокуратура більше не розслідуватиме обставини, пов'язані з організацією трагічного польоту.

Польська прокуратура остаточно виключила версію злого наміру в слідстві у справі про авіакатастрофу президентського Ту-154 10 квітня 2010 року під Смоленськом, в якій, зокрема, загинув Лех Качинський.

"Ми не знайшли доказів, які могли б цю версію підтвердити", - заявив у Варшаві в п'ятницю 1 квітня на прес-конференції генеральний прокурор республіки Анджей Серемет.

Головний військовий прокурор генерал Кшиштоф Парульський зазначив, що за рік розслідування причин трагедії було зібрано понад 150 томів матеріалів і допитано понад 500 свідків.

Зараз слідчі чекають від РФ "матеріали з заходів, проведених у Росії польськими прокурорами в лютому (протоколи свідчень опитаних у Москві диспетчерів)", а також інформації за підсумками роботи археологів. Відповісти на питання про те, коли уламки Ту-154 будуть доставлені до Польщі, Парульський не зміг.

Військовий прокурор Варшавського округу полковник Іренеуш Шелаг заявив, що слідство запитувало експертні дані у НДІ ВПС Польщі, який визначив, що паливо, яким заправили нещасливий рейс, було належної якості.

Інститут геологічних наук Польської академії наук досліджував природно-кліматичні умови місця падіння літака, вивчивши обставини виникнення і розсіювання там туману, а військовий інститут хімічної та радіаційної безпеки перевірив місце катастрофи на наявність слідів вибухових, отруйних чи радіоактивних речовин.

Генерал Парульський висловив думку, що підсумкові матеріали, зібрані незалежно один від одного російськими та польськими слідчими бригадами, будуть схожими. "У момент завершення слідства ми будемо розташовувати дуже схожими даними, що стосуються ключових моментів слідства", - сказав він.

Генеральний прокурор Серемет повідомив, що військова прокуратура більше не розслідуватиме обставини, пов'язані з організацією трагічного польоту. Цим питанням займуться цивільні слідчі. Термін їхньої роботи продовжено до 10 жовтня 2011 року.

Прокурори також повідомили, що особисті речі жертв аварії можуть бути повернені їх близьким після очищення від шкідливих хімічних речовин і хвороботворних бактерій.

10 квітня 2010 в авіакатастрофі польського борту номер один під Смоленськом загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту літака Ту-154М, в тому числі президент Польщі Лех Качинський. Розслідування трагедії ведуть паралельно російська і польська прокуратури, а також урядова комісія на чолі з міністрів внутрішніх справ і адміністрації Польщі Єжи Міллером.

Читайте також:

Першим особам Польщі заборонили літати на російських Ту-154

Росіянам довелося розрізати літак Качинського, щоб витягти тіла

Про катастрофу літака Качинського знімуть фільм

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: