Польська влада повірила російській версії катастрофи літака Качинського

Поляки повинні повірити данним Росії, бо у Москви немає більш "повної" версії стенограми.

Польське суспільство не повинне висловлювати недовіру Росії в питаннях, що стосуються розслідування авіакатастрофи президентського Ту-154 під Смоленськом. З такою заявою виступив в ефірі місцевого телебачення глава МВС і адміністрації Польщі Єжи Міллер, що свідчить про довіру польської влади до російської версії причин катастрофи.

Міллер підкреслив, що у Москви немає більш "повної" версії стенограми. За його словами, вже сама передача записів і стенограм стала безпрецедентним кроком. "Я не хочу, щоб польське суспільство апріорі виражало недовіру російській стороні", - зазначив міністр.

"Ми розуміємо, що не всі поляки цілком вірять російській стороні, і тому невипадково, що на веб-сайтах був опублікований цей документ (стенограма переговорів членів екіпажу), без єдиної вставленої і єдиної виокремленої коми", - сказав Міллер, додавши, що зазвичай публікуються лише виписки з таких документів.

Нагадаємо, що в понеділок 31 травня російська сторона передала Польщі копії записів бортових самописців, а також оригінал стенограми переговорів екіпажу. На наступний день, після ознайомлення з документами, польська сторона ухвалила рішення опублікувати дані, і вони з'явилися на сайті МВС країни.

Сам запис не буде розголошуватися з двох причин. По-перше, розслідування ще не закінчено, а по-друге, на ній надто багато сторонніх шумів. Стенограма, проте, так і не прояснила основних питань.

Так, невідомо достовірно, кому належить обриваються фраза "Він сказиться, якщо ще ..." і про кого в ній йдеться. Залишається нез'ясованим, чому пілоти все-таки не пішли на запасний аеродром.

До цих пір залишається незрозумілим, що мав на увазі директор дипломатичного протоколу МЗС Польщі Маріуш Казана, коли сказав екіпажу, що є проблема. Крім того, висловлюються також сумніви в тому, що це взагалі був саме Казана.

За словами прес-секретаря МВС Польщі Малгожати Возняк, припущення про те, що голос на запису належить дипломатові, було зроблено тільки на підставі звернення до нього членів екіпажу. Вона пояснила, що саме Казані могли сказати "пан директор".

Напередодні з'явилися повідомлення про те, що брат загиблого президента Ярослав Качинський і зовсім не довіряє російському розслідуванню. Проте того ж дня з'явилися пояснення та коментарі з цього питання від депутата польського Сейму від партії "Право і справедливість" (її лідером є Ярослав Качиньський) Тадеуша Возняка.

За його словами, російські ЗМІ невірно інтерпретували слова Качинського. Той звертав свої претензії до польського уряду, а журналісти сприйняли це як докір Росії.

Читайте також:

Ярослав Качинський назвав дані чорних ящиків Ту-154 нічого не вартими

Брат загиблого Леха Качинського не повірив російському слідству

Пілотів літака Качинського повідомили про неможливість посадки за 15 хвилин до катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: