Польські депутати розповіли, чому визнали Волинську трагедію геноцидом

У Польщі запевняють, що резолюція жодним чином не вплине на відносини з Україною.

Депутати польського Сейму пояснили, чому ухвалили резолюцію щодо Волинської трагедії, визнавши її геноцидом проти польського народу, здійсненим українськими націоналістами, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Для нинішньої керівної партії та її союзників у парламенті Волинь є справою честі. У резолюції парламенту йдеться, що геноцид здійснили українські націоналісти у 1943-45 роках, вбивши понад 100 тисяч поляків.

При цьому автор законопроекту Міхал Дворчик наголошував, що резолюція не спрямована проти українського народу і в ній не йдеться про колективну відповідальність українців. Провину покладають на українських націоналістів з УПА та ОУН.

Але занепокоєння у Варшаві викликає те, що Україна зараз героїзує членів УПА, яких у Польщі вважають антигероями - і це може звести мур між народами, якщо нічого не зміниться.

Проти терміну "геноцид" виступили кілька опозиційних депутатів. З іншого боку, навпаки, лунали пропозиції ухвалити резолюцію одноголосно за спеціальною процедурою. Зрештою, 432 голоси "за", 10 утрималося, "проти" не проголосував ніхто. За резолюцію голосували стоячи і під оплески.

ВідеоПолітики розповіли можливі наслідки для України визнання Волинської трагедії геноцидом

"Перший раз сейм описав те, що сталося – було вжито формулювання "геноцид". Я думаю, що це дуже важливо і сподіваюсь, що то буде парадоксально позитивний перелом у польсько-українському діалозі. Очевидно, що цей діалог буде тривалим і болісним... Це потрібно і полякам, і українцям", - заявив автор законопроекту Міхал Дворчик.

Водночас у резолюції йдеться і про українські жертви, і про так звані акції відплати - польські атаки на українські села. Мовляв, про них теж не можна забувати. Більше того, у цьому ж документі Сейм висловив солідарність з Україною, яка бореться із зовнішньою агресією.

Більшість депутатів запевняли, що у ставленні Польщі до України нічого не зміниться.

"Не буде тут жодних негативних наслідків для України і жодних змін у зовнішній політиці - щодо підтримки України, санкцій проти Росії, підтримки реформ і також у реалізації прагнень європейської інтеграції України – жодних змін не буде. Є тільки засудження виконавців масових злочинів на Волині", - пояснив депутат із фракції "Громадянська платформа" Марцін Свєнціцький.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: