Польські депутати розповіли, чому визнали Волинську трагедію геноцидом

У Польщі запевняють, що резолюція жодним чином не вплине на відносини з Україною.

Депутати польського Сейму пояснили, чому ухвалили резолюцію щодо Волинської трагедії, визнавши її геноцидом проти польського народу, здійсненим українськими націоналістами, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Для нинішньої керівної партії та її союзників у парламенті Волинь є справою честі. У резолюції парламенту йдеться, що геноцид здійснили українські націоналісти у 1943-45 роках, вбивши понад 100 тисяч поляків.

При цьому автор законопроекту Міхал Дворчик наголошував, що резолюція не спрямована проти українського народу і в ній не йдеться про колективну відповідальність українців. Провину покладають на українських націоналістів з УПА та ОУН.

Але занепокоєння у Варшаві викликає те, що Україна зараз героїзує членів УПА, яких у Польщі вважають антигероями - і це може звести мур між народами, якщо нічого не зміниться.

Проти терміну "геноцид" виступили кілька опозиційних депутатів. З іншого боку, навпаки, лунали пропозиції ухвалити резолюцію одноголосно за спеціальною процедурою. Зрештою, 432 голоси "за", 10 утрималося, "проти" не проголосував ніхто. За резолюцію голосували стоячи і під оплески.

Політики розповіли можливі наслідки для України визнання Волинської трагедії геноцидом

У резолюції парламенту написали, що геноцид здійснили українські націоналісти, вбивши понад 100 тисяч поляків. При цьому автор законопроекту Міхал Дворчик наголошував, що резолюція не спрямована проти українського народу. Провину покладають на українських націоналістів з УПА та ОУН. Більшість депутатів запевняли, що у ставленні Польщі до України нічого не зміниться. 

"Перший раз сейм описав те, що сталося – було вжито формулювання "геноцид". Я думаю, що це дуже важливо і сподіваюсь, що то буде парадоксально позитивний перелом у польсько-українському діалозі. Очевидно, що цей діалог буде тривалим і болісним... Це потрібно і полякам, і українцям", - заявив автор законопроекту Міхал Дворчик.

Водночас у резолюції йдеться і про українські жертви, і про так звані акції відплати - польські атаки на українські села. Мовляв, про них теж не можна забувати. Більше того, у цьому ж документі Сейм висловив солідарність з Україною, яка бореться із зовнішньою агресією.

Більшість депутатів запевняли, що у ставленні Польщі до України нічого не зміниться.

"Не буде тут жодних негативних наслідків для України і жодних змін у зовнішній політиці - щодо підтримки України, санкцій проти Росії, підтримки реформ і також у реалізації прагнень європейської інтеграції України – жодних змін не буде. Є тільки засудження виконавців масових злочинів на Волині", - пояснив депутат із фракції "Громадянська платформа" Марцін Свєнціцький.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: