Польські сенатори ухвалили резолюцію щодо визнання Волинської трагедії геноцидом

Польські сенатори ухвалили резолюцію щодо визнання Волинської трагедії геноцидом

Верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо Волинської трагедії

Вони закликали Сейм "належним чином увічнити" пам'ять про жертв.

Верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо Волинської трагедії: сенатори закликають Сейм встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на видання Wirtualna Polska.

За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти, 1 утримався.

Голова комісії зі зв'язків з поляками за кордоном Міхал Дворчик сказав, що основою резолюції Сенату був законопроект щодо вшанування памʼяті жертв Волинської трагедії, авторства депутатів від правлячої партії ПіС.

"Важливо, що Сенат встиг прийняти резолюцію до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням", – заявив Дворчик.

"Сенат Республіки віддає шану памʼяті громадян II Республіки, по-звірячому убитих українськими націоналістами", – йдеться в постанові. У резолюції також висловлюється "шана і подяка тим українцям, які ризикуючи власним життям, рятували поляків".

У документі зазначено, що "памʼять про жертв злочину, скоєного в 40-і роки українськими  націоналістами досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою – геноцидом".

У звʼязку з цим Сенат Польща закликає Сейм встановити "день 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами над громадянами ІІ Республіки Польщі".

Раніше сенатор від "ПіС" та відомий польський історик Ян Жарин заявляв, що українці не стануть повноцінною нацією без усвідомлення того, що Волинська трагедія була геноцидом польського народу. Він вважає, що Україна не зможе інтегруватися в європейський культурний простір, якщо прославлятиме і шануватиме ОУН-УПА.

Як відомо, польський Сейм у 2013 році, до перемоги правоналаштованої ПіС на виборах, відмовився назвати Волинську трагедію "геноцидом" поляків. Формулювання "геноцид" підтримали лише 212 депутатів з 231 необхідних для його ухвалення. Тодішній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав "не загострювати" позицію в справі Волинської трагедії, нагадавши, що 5 років тому польський парламент вже визнавав ті події "етнічною чисткою". Він наголошував, що з цього часу насправді нічого не змінилося та звертав увагу, що "гостріше формулювання" негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація