Польські священики хочуть відміни целібату

Більше половини священиків в країні виступають за відміну правила про обов'язковий целібат духівництва.

Офіційні особи Католицької церкви в Польщі критикують проведене недавно соціологічне опитування, згідно з яким більше половини священиків в країні виступають за відміну правила про обов'язковий целібат духівництва і хотіли б мати сім'ю.

Виклад результатів опитування "повно узагальнень" і неточностей, а "з інтерпретаціями і висновками важко погодитися", заявив єпископ Войцех Полак, що відповідає за залучення молодих поляків в семінарії.

Опитування провів професор Познанського університету Юзеф Баняк. Соціолог стверджує, що 54 % польських священиків виступають за відміну целібата, а 12 % "вже живуть з жінками". Публікуючи результати опитування 832 кліриків у виданні "Газета Виборча", Баняк заявив, що більше половини респондентів переживає "глибоку кризу ідентичності священика", притому "проблема целібата" називалася ними частіше за інших. Деякі клірики скаржилися також на конфлікти з вищестоящим духівництвом і сумніви у власній вірі.

За словами Баняка, біля третини всіх опитаних зізналися в тому, що мають "тісний контакт з жінками" або "секс без зобов'язань". "Це стає проблемою для молодих священиків опісля декілька років після висвячування, особливо для молодих людей з емоційністю, що не сформувалася, і сексуальністю, - пише професор. - Закінчивши школу, вони часто поступають в семінарії, випробовуючи серйозні проблеми з вірою і релігійністю. Крім того, безшлюбні священики вже перестали бути моральними авторитетами і моделями поведінки".

В даний час в Польщі - 84 семінарії. Останнім часом кількість абітурієнтів в них значно скоротилася - на 36 % в порівнянні з 2004 роком. У 2004 році в семінарії вчинило 1 500 студента, а в 2008 - всього 953. Кількість жінок, що вступають в чернечі ордени, зменшилася удвічі.

Читайте також:
У Дніпропетровську страйкують римо-католики
Священик вкрав у прихожан 370 тисяч доларів
Оксфордський словник понімяв "священика" і "черницю" на "блог" та "mp3 плеєр""

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: