Польські військові розважалися в Афганістані, підриваючи будинки

У Польщі з'явилася інформація, що заради забави солдати підривають занедбані будинки і пусті будови.

Афганістан
Rzeczpospolita
Польські військові розважалися в Афганістані, підриваючи будинки
Польські військові, що беруть участь в місії НАТО в Афганістані, знайшли спосіб для розваги в перервах між виконанням своїх обов'язків по забезпеченню безпеки в регіоні. Заради забави солдати підривають занедбані будинки і пусті будови. Про один з таких інцидентів стало відомо завдяки розміщеним в Інтернеті відеороликам.

На відеозаписі видно, як польські військові, використовуючи великогабаритну зброю, знищують невелику будову. За словами одного з солдатів, що несе службу в регіоні, "це було зроблено заради розваги". Зараз польська військова гарнізонна прокуратура веде розслідування інциденту.

"Заборона на напад на цивільні об'єкти є наріжним каменем міжнародного права. Незалежно від того, чи вартий будинок мільйонів доларів або є простою хатиною", - відзначає віце-президент Польського Червоного Хреста, експерт з гуманітарного права Ельжбета Мікос-Скуза. За її словами, винні понесуть відповідальність згідно з національним законодавством.

"Такий об'єкт можна підірвати тільки в обґрунтованих випадках, наприклад для навчання та з схвалення місцевої влади", - підкреслив колишній командувач Сухопутних військ генерал польськими Вальдемар Скшипчак.

Крім цього, за даними видання, солдати застосували для знищення будинку боєприпаси, що використовуються в установках на бронетранспортерах "Росомак". В інспекції з питань збройних сил повідомили, що один такий постріл в залежності від типу зброї коштує від 600 до 1400 злотих (200-450 доларів).

При цьому, як з'ясувалося, це не єдиний випадок, коли військові влаштовують феєрверки з боєприпасів. Згідно доказам, які має в своєму розпорядженні слідство, всього таким чином було знищено снарядів на суму 400 тис. злотих (130 тис. доларів).

Трьом солдатам вже пред'явлені звинувачення за нецільове використання дорогого майна ЗС Польщі. Винним загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що в даний час службу в Афганістані проходять 2,6 тисячі польських військовослужбовців. Військові зосереджені в провінції Газні між містами Кабул і Кандагар.

В операціях на території Афганістану беруть участь багатонаціональний контингент антитерористичної коаліції, який очолюють представники командування Збройних сил США, а також контингент Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (International Security Assistance Force - ISAF) під командуванням представників НАТО.

Основні завдання обох контингентів, за твердженням їх керівництва, - пошук і знищення діючих в Афганістані бойовиків ісламського руху "Талібан" і міжнародного терористичного угрупування "Аль-Каїда".

Приводом для початку операції США і їх союзників в Афганістані став теракт, здійснений бойовиками "Аль-Каїди" 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, коли за допомогою двох захоплених терористами пасажирських літаків були зруйновані башти Всесвітнього торгового центру.

Читайте також:

ООН: В Афганістані зростає кількість жертв серед мирного населення

В Афганістані зазнав катастрофи безпілотник НАТО

У липні коаліція в Афганістані зазнала рекордні втрати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: