Польські ЗМІ дізналися про можливе звільнення Закаєва під заставу

Польська прокуратура збирається звернутися до суду щодо звільнення Ахмеда Закаєва під заставу.

Ахмед Закаєв, затриманий у Варшаві за запитом Росії, може бути звільнений під заставу. За словами керівника Світового чеченського конгресу Дені Тепса (Deni Teps), з таким клопотанням збирається звернутися до суду польська прокуратура.

В даний час прокурори опитують Закаєва, після чого буде оголошено про подальші дії. Інформація про рішення прокуратури очікувалася близько 13 години дня за місцевим часом (14 годин за Києвом), але представник окружної варшавської прокуратури Моніка Левандівська заявила журналістам, що не знає, коли буде оприлюднено рішення по Закаєву. Вона пояснила, що прокурори знайомі з присланими з Росії документами.

Закаєв, що іменує себе главою уряду Чеченської республіки Ічкерія, прибув до Польщі для участі у Всесвітньому чеченському конгресі. Він оголошений Росією в міжнародний розшук за звинуваченням в екстремізмі і збройному заколоті.

Польська влада заявила, що Закаєв буде затриманий при появі на території країни і рішення по ньому буде прийнято відповідно до міжнародного права і з урахуванням національних інтересів.

Прокуратура повинна виступити в суді з клопотанням про обрання Закаєву запобіжного заходу на час розгляду запиту Росії про його екстрадицію. Максимальний час, що відводиться на розгляд залишає 40 днів.

Рішення суду з питання про екстрадицію Закаєва має бути затверджене міністром юстиції. Польські ЗМІ висловлюють впевненість, що видача лідера чеченських сепаратистів Росії малоймовірна.

Читайте також:

Росія вимагатиме екстрадиції чеченського сепаратиста Закаєва

Польща затримала чеченського сепаратиста

У Польщі затримали чеченців напередодні Конгресу чеченського народу

ВідеоРосія вимагатиме екстрадиції чеченського сепаратиста Закаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: