Реконструктори провели акцію на вихідних 8–9 квітня.

Минулими вихідними, а саме 8–9 квітня, в околицях польського міста Перемишль вперше відбувся так званий "рейд пам'яті слідами полеглих у боях із бандами УПА".

У цьому рейді взяли участь військові реконструктори з Перемишля, Любліна, Варшави та інших міст Польщі, повідомляє місцевий ресурс nowiny24.pl.

Президент Перемишльського товариства історичної реконструкції "X D.O.K." Мирослав Майковський заявив, що такий рейд було здійснено вперше.

"Це перший Рейд пам'яті, присвячений солдатам польського війська, військ охорони прикордоння, міліціонерам і цивільним, які загинули або були вбиті у боях із УПА у 1944-1948 роках", — сказав Майковський.

Очільник товариства реконструкторів Майковський наголосив, що таким чином він і його колеги хотіли "віддати честь тим, хто обороняв цивільне населення, яке атакували банди УПА".

"Ми відвідали місця пам'яті, де розташовані поховання польських солдатів, офіцерів, міліціонерів та цивільних. Це місця, у яких проливалась польська кров. Ми хочемо віддати честь тим, хто обороняв невинне цивільне населення, яке атакували банди УПА, і тим, хто обороняв польськість цих земель", — уточнив Майковський.

Нагадаємо, на початку грудня 2016 року у Перемишлі під час щорічного "Маршу перемиських і львівських орлят" за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема "Cмерть українцям" і "Перемишль, Львів – завжди польські". Організаторами заходу були праві організації: Усепольська молодь або Національно-радикальний табір, неформальна група "Патріотичний Перемишль", а також установа культури Підкарпатського воєводства - Культурний центр у Перемишлі.

"Орлятами" називалися бійці з польського боку, учасники польсько-української війни за Галичину 1920 року.  Об'єднання українців у Польщі уже закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України.

Ще раніше польський телеканал "TVN24" показав скандальний антиукраїнський фільм Поля Морейри "Україна: Маски революції". Показ фільму телеканал "приурочив" до другої річниці Майдану.

Посольство України в Польщі з цього приводу оприлюднило заяву, в якій повідомило, що "розчароване недружнім жестом польського телеканалу "TVN24"" і звинуватило у неповазі до мільйонів українців.

17 січня міський голова польського Перемишля Роберт Хома заявив про заборону відвідувати Україну.

Посольство України у Польщі 3 лютого надіслало в мерію Перемишля листа щодо скасування рішення СБУ про заборону в'їзду до України меру Роберту Хомі.

ВідеоІсторичне тло і сучасні суперечки: зростає напруга у відносинах України і Польщі

Залиште свій коментар