Польський мільярдер звинуватив Путіна у брехні

Поляки впевнені, що Путін не розбирається ні у війні, ні в історії, ні в економіці. Або просто свідомо обманював їх під час візиту у Гданськ. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Голова російського уряду Володимир Путін 1 вересня в Польщі обнародував неправдиву інформацію про Ямальський договір від 1993 року між Польщею і Російською Федерацією.

З такою заявою виступив один з найбагатших поляків Олександр Гудзоватий (минулого року він зайняв 9-е місце в рейтингу найбагатших поляків за версією журналу "Wprost" зі статком 1,3 млрд дол.), що володіє акціями компанії Gas-trading, яка у свою чергу має акції компанії-оператора польської частини Ямальського газопроводу.
Гудзоватий висловив думку, що Путіна, який на прес-конференції у вівторок натякнув на корупцію при укладенні Ямальського договору, "ввели в оману".

Польський підприємець сказав, що йому не належать 4% акцій Europolgaz’а, як заявив на прес-конференції Путін.
Він зазначив, що цим пакетом володіє Gas-trading, в якому він через компанію Bartimpex контролює 36,17%, а решта розподілені між PGNIG (польська національна нафтогазова компанія), фірмою "Газпрому" "Газекспорт" і ще двома міноритарними акціонерами.

Зокрема, за даними Гудзоватого, PGNIG зараз контролює 43,41% акцій цієї компанії, "Газекспорт" - 15,88% і по 2,27% німецька компанія Wintershall і польська Wкglokoks.

Польський мільярдер спростував інформацію, що "Газпром" побудував і співфінансував польську частину Ямальського газопроводу, зазначивши, що будували трубопровід польські фірми, а кошти надав банк (російський Сбербанк).

Він також пояснив входження третьої компанії в акціонери створюваного поляками і росіянами Europolgaz’а польським законодавством, яке вимагало для акціонерних товариств щонайменше трьох учасників.

Більш того, згідно із заявою Гудзоватого, ініціатором входження Gas-trading в акціонери Europolgaz’а була російська сторона.

Гудзоватий також висловив здивування з приводу того, що глава польського уряду Дональд ТУСК, який був присутній на прес-конференції, на якій Путін заявив про можливість корупції при укладанні Ямальського договір, не прокоментував цю заяву.

Нагадаємо, прем`єр-міністр РФ Путін, який 1 вересня в Гданську брав участь в заходах з нагоди 70-ї річниці початку Другої світової війни, на прес-конференції заявив про необхідність перевірити Ямальський договір на предмет корупції.

За його словами, підставою для цього є те, що "фізична особа з польського боку має 4%" компанії-оператора Ямальського газопроводу, незважаючи на домовленості, що акції фірми мають бути розподілені 50% на 50% між РФ і Польщею.

"У міжнародних договорах написано, що власність цієї системи має бути розподілена між Польщею і Росією 50% на 50%, а тут несподівано виявилось, що фізична особа з польського боку має 4%, хоча практично весь проект на 100% співфінансував "Газпром", - сказав Путін.

Читайте також:

Європа: Путін намагається віддалити Польщу від України

Путін згадав полякам війну і запропонував дружбу

Поляки вважають, що Путін повинен приїхати і вибачитися перед ними

Поляки назвали Путіна великим маніпулятором

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: