Польський експерт заявив про підміну стенограми з літака Качинського

Полковник Бартош Строїнський заявив, що опубліковані стенограми - не ті, під якими він ставив свій підпис.

Полковник польських ВПС Бартош Строїнський, запрошений до Москви для консультацій у ході розшифровки даних чорних скриньок Ту-154 президента Польщі, який розбився під Смоленськом, заявив, що опубліковані стенограми - не ті, під якими він ставив свій підпис. Про це повідомив польський телеканал TVN24.

Як заявив Строїнський, він був запрошений до Москви як людина, яка мала досвід роботи з літаками Ту-154 - він літав на ціх машинах, перебуваючи на службі у 36-му Спеціальному транспортному полку ВПС Польщі. За його словами, свій підпис під розшифровкою записів переговорів у кабіні літака, що розбився він поставив в кінці квітня.

Строїнський запевняє, що документ, переданий російською стороною 31 травня і опублікований в Польщі 1 червня, він не підписував. Отже, Росія передала Польщі якусь іншу стенограму.

Опублікована польською стороною стенограма датована 2 травня. Прізвище Строїньского в документі вказане, проте його підпис відсутній (40-а сторінка з підписами з якоїсь причини знаходиться між першою і другою сторінками документа).

Одним з різночитань, зазначених Бартошем Строїнським після прочитання опублікованої версії розшифровки, стало твердження, що перед катастрофою в кабіні літака перебував шеф дипломатичного протоколу МЗС Польщі Маріуш Казана. За словами Строїнського, в підписаній ним версії документа присутність в кабіні Казани підтверджено не було.

Як прокоментувала цю обставину представник міністерства внутрішніх справ Польщі Малгожата Возняк, прізвище Казани в стенограмі вказали представники Міждержавного авіаційного комітету (МАК), який розслідує причини катастрофи. Польські експерти змогли визначити особу тільки одного з сторонніх, присутніх у кабіні пілота - ним виявився глава ВПС Польщі генерал Анджей Блазік. Ким була друга людина, так і залишилося невідомим.

Нагадаємо, Ту-154 президента Польщі розбився під Смоленськом 10 квітня. На борту літака знаходилися 96 чоловік, серед них - президент Лех Качинський з дружиною, а також політики, представники військового командування Польщі та громадські діячі. Всі вони в складі делегації прямували на траурні заходи в Катинь. Ніхто на борту не вижив.

19 травня МАК опублікував перші дані розшифровки бортових самописців президентського літака. Експерти зробили висновок, що причиною катастрофи стали погані погодні умови і недостатня видимість. При цьому російські фахівці стверджували, що літак розбився через недосвідченість польського екіпажу, в той час як польська сторона вбачала в тому, що трапилося некомпетентність диспетчерів російського аеродрому. Через деякий час польські учасники слідчої комісії визнали, що причиною катастрофи стала помилка пілотів.

Читайте також:

Ярослав Качинський назвав дані чорних ящиків Ту-154 нічого не вартими

Брат загиблого Леха Качинського не повірив російському слідству

Пілотів літака Качинського повідомили про неможливість посадки за 15 хвилин до катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: