Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польський прем’єр пояснив, навіщо потрібний закон про заборону "бандерівської ідеології"

Зміни до закону Інститут національної пам’яті необхідні, щоб уникнути брехні про Освенцім.

Зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, які стосуються й переслідування за заперечення "бандерівської ідеології", потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.

Про це заявив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, - пише Укрінформ.

“Брехня Освенціма - це не лише заперечення німецьких злочинів, але також й інші форми фальсифікації історії. Однією з найгірших форм цієї брехні є применшення відповідальності справжніх злочинців і приписування відповідальності їхнім жертвам. Ми хочемо боротися з цією брехнею у кожному його прояві. Саме тому ми змінюємо закон про Інститут національної пам’яті”, - йдеться у повідомленні.

За його словами, у Польщі ніколи не обмежуватиметься дискусія про Голокост, оскільки поляки самі були його жертвами.

Польський прем’єр підкреслив, що поляки розуміють емоції з боку Ізраїлю.

“Потрібно виконати багато праці, аби ми, наша спільнота, змогли разом розповісти складну історію. Культура польських євреїв є невід’ємним елементом нашої, польської спадщини”,- підкреслив Моравецький.

Нагадаємо, що Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Документ передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про "польські табори смерті".

ВідеоІзраїль висловився проти польського закону про заборону "бандерівської ідеології"

Скандальний документ польський Сенат ухвалив цієї ночі. Згідно з ним, підтримку дій українських націоналістів, зокрема, ОУН та УПА - які поляки вважають злочинними - каратимуть штрафом чи трьома роками тюрми. Порошенко наголосив - ухвалений законопроект іде в розріз з принципами стратегічного партнерства між державами.

Ізраїль висловився проти польського закону про заборону "бандерівської ідеології"

Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко стурбоване фактом ухвалення Сеймом Польщі цього законуІзраїль закликав Польщу внести зміни до законопроекту. Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сказав, що він доручив своєму послу зустрітися з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравіцьким, щоб висловити заперечення проти законопроекту, який передбачає покарання до трьох років ув'язнення за використання таких фраз, як "польські табори смерті". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції