Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польський роботодавець, який залишив українку з інсультом на лавці, став антигероєм у своїй країні

Нині власником фірми займаються усі контролюючі служби.

Польський роботодавець залишив на лавці українку з інсультом, а поліції сказав, що знайшов п'яною. Таким чином він намагався уникнути відповідальності за те, що Оксана Харченко працювала в нього нелегально. Тільки після того, як про справу дізналися в консульстві України в Познані і розголосу в медіа, власник фірми, де працювала Оксана, погодився їй допомагати. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоПольський роботодавець залишив українку з інсультом на лавці, аби уникнути відповідальності

Поліції чоловік сказав, що знайшов жінку п'яною. Таким чином він намагався уникнути відповідальності за те, що Оксана Харченко працювала в нього нелегально. Тільки після того, як про справу дізналися в консульстві України в Познані, власник фірми, де працювала Оксана, погодився їй допомагати.

Польський роботодавець залишив українку з інсультом на лавці, аби уникнути відповідальності

Вона не їсть сама та не може рухатися. Стан Оксани Харченко тяжкий, але стабільний, кажуть лікарі. Лише вчора її допитала поліція, а з пресою медперсонал забороняє спілкуватися.

Про її історію могли б і не дізнатися. Українку, яка працювала в Польщі нелегально і відповідно не мала медичного страхування, шпиталь урятував безкоштовно. Але за реабілітацію треба платити. Тому сестра Оксани Наталії звернулася до українського консульства і там узялися за збір коштів.

"Вона зараз перебуває у дуже складній життєвій ситуації. Перспектива, що вона зможе колись працювати, є дуже сумнівною", - каже почесний консул України в Познані Вітольд Хоровський.

Оксана Харченко разом із сестрою Наталією жили і працювали у фірмі-постачальниці овочів і фруктів у невеличкому селі неподалік Познані. У день, коли Оксані стало погано, Наталія попросила власника фірми відвезти їх до лікарні. Замість поїхати до шпиталю, роботодавець Енджей Чеховлас дві години кружляв околицями сусіднього містечка.

Він знайшов лавку, де збирався залишити Оксану, яка вже півдоби після інсульту просто чекала на медичну допомогу. Потім Чеховлас викликав поліцію і сказав – допоміг бідній та й, можливо, нетверезій українці. Більше ні Оксана, ані її сестра його не бачили. Пані Наталю роботодавець теж вигнав на вулицю. Пояснити, чому так учинив, журналістам ТСН він не захотів.

Нині власником фірми займаються усі контролюючі служби – прикордонна шукає, скільки ще українців тут працювало нелегально. Свою перевірку проводить інспекція праці. Прокуратура і поліція з'ясовують – як роботодавець міг залишити пані Оксану просто неба.

Пан Чеховлас нині антигерой польських медіа. Велика мережа супермаркетів, куди він кілька років постачає городину та садовину, вже видалила рекламні ролики з ним у магазинах і погрожує припинити будь-яку співпрацю. Після довгого мовчання Чеховлас таки сказав – йому прикро! І додав – інцидент стався в неробочий час. Тепер обіцяє допомогти залишеній ним на зупинці Оксані.

Нагадаємо, раніше лучанка Альона Романенко стверджувала, що на заробітках у Польщі втратила руку через нещасний випадок на роботі - у пральні в Любоні біля міста Познань.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Вибір редакції