Польський Сейм вніс зміни до скандального закону про Інститут національної пам'яті

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Польський Сейм вніс зміни до скандального закону про Інститут національної пам'яті

Польща, поляки, прапор Польщі / Reuters

388 депутатів висловилися за зміни.

Нижня палата польського парламенту, Сейм, внесла зміни до скандального закону про Інститут національної пам'яті, який вводить кримінальну відповідальність за підтримку "бандерівської ідеології".

Про це повідомляє TVN24.

Згідно з новими правками, які підтримали 388 депутатів із 460, скасовується кримінальна відповідальність за перенесення на поляків відповідальності за деякі злочини нацистської Німеччини. 25 депутатів, однак, висловилися проти.

За словами члена Сейму Міхала Дворчика, кримінальна відповідальність ніколи не була головною метою закону. Він передбачений для того, щоб начебто відновити правду про участь поляків у Другій світовій війні і розвіяти неправдиві твердження. 

Що стосується частини закону про відповідальність за підтримку так званої "бандерівської ідеології", то стосовно неї правок не передбачено. Підтримка дій українських націоналістів вважається у Польщі злочином.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки до закону, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів і штрафи та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. 

Нагадаємо, у суботу, 23 червня, у польському місті Вроцлаві відкрили кругове перехрестя, якому присвоїли ім’я генерала армії УНР Марка Безручка. 

 

Наступна публікація