Польський суд відмовився екстрадувати Закаєва в Росію

Варшавський суд відмовився розгляди екстрадицію Ахмеда Закаєва в Росію через його відсутність у залі засідання. Питання екстрадиції буде розглянуто тільки в тому випадку, якщо Закаєв буде перебувати на території Польщі.

Окружний суд Варшави відмовився розглядати питання про екстрадицію одного з лідерів чеченських сепаратистів Ахмеда Закаєва в Росію з Британії у зв'язку з відсутністю Закаєва в Польщі.

Російська сторона має право оскаржити це рішення суду. При цьому, питання про екстрадицію буде розглядатися тільки в тому випадку, якщо Ахмед Закаєв буде перебувати на території Польщі. Як відомо, наразі він знаходиться в Лондоні.

Нагадаємо, оголошений Росією в міжнародний розшук Закаєв був затриманий у Варшаві 17 грудня, через день після того, як він приїхав на Всесвітній чеченський конгрес. У той же час суд відмовився заарештовувати лідера сепаратистів, пославшись на те, що він має у Великобританії статус біженця. Після цього Закаєв був відпущений, проте він обіцяв при необхідності повернутися до Польщі.

Ахмед Закаєв отримав політичний притулок у Великобританії в 2003 році. У 1990-ті він був впливовим польовим командиром і займав високі пости в органах влади сепаратистів.

У Росії Закаєв підозрюється у викраденнях і масових вбивствах. Москва протягом декількох років безуспішно намагається домогтися його екстрадиції.

Читайте також:

Умаров розповів про фінансування Соросом діяльності Закаєва

Закаєву оголосили кровну помсту за напад на родове гніздо Кадирова

Кадиров: жоден чеченець не брав участь у московських заворушеннях

Вперше опубліковано щоденник росіянина, який воював в Чечні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: