Польського журналіста судитимуть в Білорусії за образу Лукашенка

Журналістові Gazety Wyborczej пред'явлені звинувачення в Білорусії за Образу честі та гідності президента.

Кореспондентові польської Gazety Wyborczej Анджею Почобуту офіційно пред'явлені звинувачення в образі і наклепі стосовно президента Білорусії.

Як повідомив РІА Новини представник Союзу поляків Білорусії, в основі кримінальної справи - публікації журналіста, більша частина яких з Gazety Wyborczej.

За словами співрозмовника агентства, Почобут почав знайомитися з матеріалами кримінальної справи. За статтею "образа президента" передбачене покарання до двох років позбавлення волі, за статтею "наклеп на президента" - від двох до чотирьох років.

Адвокат звинуваченого вважає, що Анджей Почобут знайомитиметься з матеріалами кримінальної справи, швидше за все, протягом двох-трьох днів. Після цього справу буде передано до суду, який призначить його до розгляду, пояснив захисник.

Раніше повідомлялося, що Почобут - громадянин Білорусі, працює в польській газеті, але не акредитований в МЗС як кореспондент зарубіжного ЗМІ. Білоруське зовнішньополітичне відомство позбавило його акредитації в 2009 році і відтоді відмовляло в її відновленні. Робота іноземного кореспондента без акредитації, за білоруським законам, карається штрафом, зауважує Бі-бі-сі.

Як повідомлялось, 9 травня на урочистостях з нагоди Дня перемоги Лукашенко заявив, що проти Білорусі ведеться жорстока інформаційна війна, а білоруське суспільство намагаються розколоти та посіяти в ньому страх і недовіру один до одного.

Читайте також:

Лукашенко: проти Білорусі ведеться жорстока інформаційна війна

Європарламент оголосив війну "режиму" Лукашенка

Лукашенко: опозицію притягнути і допитати, незважаючи ні на яку демократію

Білоруську опозицію звинувачено в підготовці державного перевороту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: